VIDEO: testovací mula Tesla Model X v pohybu

Automobilka Tesla Motors na autosalonu v Ženevě 2014 potvrdila expanzi do Evropy. Kromě toho chce ale letos také uvést plně elektrické SUV Tesla Model X. Čas letí, a tak není divu, že v Kalifornii už byly spatřeny testovací muly.

Testovací mula elektromobilu Tesla Model X (v podobě Modelu S s přidanou zátěží a senzory)
foto: Reddit uživatel Duck97

Testovací mula pro elektromobil Tesla Model X má podobu Tesla Model S s přidanou zátěží (kus železa na střeše) a čtyřmi senzory na kolech. Ty slouží k odladění pohonu všech čtyř kol. Zátěž má simulovat zvýšenou hmotnost připravovaného .

Elektromobil Tesla Model X by se měl na americkém trhu objevit už před koncem roku 2014. Masivnější výroba se ale rozjede teprve v roce 2015. Mezitím by se na trhu měl objevit také Model S s pohonem všech čtyř kol (zjevně již téměř připravený) a možná i vyšší kapacitou baterií (až 120 kWh?).

7 Comments on “VIDEO: testovací mula Tesla Model X v pohybu”

        1. Abych řekl pravdu nevím
          Abych řekl pravdu nevím coje klasické SUV. Obecně auta od Tesly vypadají menší, ale ve skutečnosti jsou hodně velká. Teslu S jsem viděl na vlastní oči a velikostně to odpovídá své třídě, ale navenek to vypadá menší. Prostě jako by se tam ty lidi (5+2) nemohli vejít :-). S Teslou X je to podobné.

Napsat komentář