Tesla Model S jako kombík? Jde to!

Jan Horčík - 10 Leden 2013

Theodophilus Chin sám sebe označuje za “automobilového manipulátora”. Předně je to zručný počítačový grafik, ale zároveň i obrovský automobilový nadšenec. Nové modely světových automobilek běžně na obrazovce počítače přetváří podle svých představ. Aktuálně si vzal do parády elektromobil Tesla Model S a udělal z něj kombík.auto elektromobil Tesla Model S

Theodophilus Chin dokáže přetvořit skutečná auta k nepoznání
foto: Theodophilus Chin

Theodophilus Chin navrhnul nový Tesla Model ST, tedy kombi verzi elektromobilu Model S. V se takový typ vozu označuje jako “wagon”. Chin v podstatě především změnil celou záď vozu, zatímco předek nechal beze změny.

Z výrazně sportovního Modelu S (ač s olbřími rozměry) je náhle něco, co připomíná spíš luxusní BMW. Je možné, že automobilka Tesla Motors kombi verzi Modelu S skutečně chystá? To uvidíme už za pár dnů na autosalonu v Detroitu.

auto elektromobil Tesla Model S

foto: Theodophilus Chin

Tam Tesla předvede jak pokračující práce na elektrickém CUV Model X, tak pravděpodobně i nové varianty Modelu S, včetně spekulované 120kWh baterií.

Líbil by se vám Model S jako kombík?

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemá chybu - kde se dá sehnat :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Ve verzi kombi zatím nikde. Možná se objeví letos na detroitském autosalonu. Klasický Model S v Evropě nejblíž v Mnichově a Vídni, případně Paříž, Madrid, Londýn, Hamburg, Frankfurt, Eindhoven. A samozřejmě v USA.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jako studie dobre, ale podle mne neni pro kombi az tak duvod. Model S ma diky dvema kufrum dostatek prostoru pro zavzadla a zvyseny odpor vzduchu by se podepsal na snizeni dojezdu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Odpor vzduchu byl u starých kombi oproti verzím sedan, liftback o nějakých Cx 0,02 vyšší. U nových vozů, které již zdaleka nepřipomínají pojízdné trezory a verze kombi mají svažující se záď, je zvýšení odporu vzduchu cca jen o Cx 0,01.
To nepředstavuje nijak dramatický rozdíl. Stejně tak nárůst hmotnosti. Co by ale narostlo by byl zadní zavazadlový prostor a zejména pak jeho skladnost a využitelnost. Přitom by si tato verze vyžádala jen malé náklady na vývoj a úpravu a Tesla by tak v krátkém čase za minimum investic vytvořila další zajímavou variantu pro zákazníky a rozšířila tak svojí modelovou řadu.

Překrásný návrh :) pokud s něčím takovím přijde i samotná Tesla tak to bude skvělé

Obrázek uživatele honza.t

Tak to je pecka .Další trumf v rukávu

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

krasa!

a v tej modrej navyse - juuj :)

Aky je vlastne teraz stav vyroby?
Kolko ks denne zvladaju?

p.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Odhadem více než 400 kusů týdně.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jolinar

To se dozvime 11. unora, az vydaji zpravu o svych financich za posledni ctvrtleti 2012.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol