VIDEO: elektrický DeLorean z Návratu do budoucnosti na okruhu

Jan Horčík - 24 Leden 2012

Oblíbený videomagazín Translogic se pěkně zblízka podíval na elektrickou přestavbu legendárního vozu DMC-12 značky DeLorean. Texaská společnost má ambice auto prodávat, a to za cenu kolem $100 000. Mrkejte na video!auto elektromobil DeLorean DMC-12

DeLorean DMC-12 je auto staré 30 let. Je to na něm vidět. Uvnitř je ale přestavba zbrusu nová a šéf firmy slibuje, že interiér i technologie uvnitř auta půjdou s dobou.

Šéfem znovuzrozené automobilky DeLorean Motor Company je Stephen Wynne. Povoláním mechanik postupně postavil úplně nový byznys. Začal s opravami starých modelů. Díky tomu získal přístup ke všem náhradním dílům apod.

"Když Tesla představila Roadster, velmi mě to zaujalo," vypráví Wynne. "Pomyslel jsem si, že když to oni dokážou s Lotusem, proč by to nešlo s DeLoreanem?" doplňuje historii znovuzrození legendy.

Od té doby co elektrickou přestavbu ohlásil, telefony ve firmě drnčí a emailoví klienti nestíhají zpracovávat nové dotazy. Firma brzy představí systém záloh, které budou moct případní zájemci složit. Navíc bude firma dělat i konverze stávajících modelů DMC-12.

Finální verze má disponovat zrychlení z 0 na 100 km/h během 4,9 vteřiny.

Wynn do budoucna plánuje i vývoj úplně nových modelů založených na zcela nových technologiích. "Chceme vyrábět sportovní auta," řekl Wynn. Amerika podle Wynna nemá žádnou vyloženě sportovní automobilku a nový DeLorean se jí chce stát.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?