VIDEO: Arcimoto SRK – ďábelská elektrická tříkolka

Elektrická tříkolka malého konstruktérského týmu s ďábelským názvem Arcimoto je vyvíjena již několik let. Původně se jmenovala Pulse, teď se oficiálně jmenuje SRK. Existuje už v prototypové šesté generaci.

Jezdítka připomínají ta z pouštního eko-města Masdar
foto: Arcimoto

Nebude od věci si připomenout, že jiná firma zabývající se vývojem , společnost Aptera Motors, nedávno zkrachovala. Kluci a holky z Arcimoto už ale táhnou svou káru poměrně dlouho a vypadá to, že ji nakonec snad i dotáhnou do cíle.

Arcimoto SRK ve své šesté generaci je výrazně kratší než generace čtvrtá a o málo kratší než pátá. Výsledkem těchto a dalších opatření je výrazné snížení hmotnosti a snížení těžiště.

Předchozí prototypy elektrické tříkolky využívaly běžné 12V olověné baterie. Nejnovější šestá verze už je vybavena LiFePO4 bateriemi, které jsou výrazně výkonnější a lehčí.

Oregonská společnost Arcimoto se nyní snaží dostat na silnice několik kusů, aby mohla nasbírat dostatek dat. Šestá generace se má stát základem pilotní flotily – rám je již definitivně hotový a začíná se s výrobou.

Arcimoto SRK je vozítko navržené pro každodenní použití. Vejdou se do něj dva lidé a spousta nákupu. Pokud se nakonec dostane do prodeje, nabídne firma řadu různých verzí lišících se karoserií, dojezdem a samozřejmě cenou.

elektroskútr Arcimoto SRK

Prozatím nefinální specifikace hovoří o max. rychlosti kolem 100 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h během 9,8 vteřin, dojezd 64 km s olověnými bateriemi (výrazně levnější) nebo 130 km s LiFePO4.

Elektromotor má špičkový výkon 83 koní, baterie nabídne energii 8,9 kWh (typ olověná, celkem 12 kusů AGM 144 V). Hmotnost tříkolky je 771 kg, délka 3429 mm.

Napsat komentář