V Soulu začínají jezdit elektrické autobusy

Jihokorejská metropole v polovině minulého roku uvedla do provozu prvních 15 . Vyvinula je ve spolupráci s místním výrobcem autobusů. Do roku 2020 chce jejich počet zvýšit na 3800 a zároveň s tím výrazně podpořit rozvoj .   

Nové autobusy na elektřinu je možné plně dobít během pouhých 20 minut. Na jedno nabití pak ujedou až 120 km, max. rychlost je 100 km/h. V mětském prostředí obrovského Soulu více než dost.

Namísto klasických kovových panelů využívá z velké části uhlíkové kompozitní materiály. Ty významně snižují hmotnost (až o 25% proti klasickým autobusům) a tím zvyšují dojezd.

Už od letošního roku chce vláda Soulu postupně navyšovat počet elektrických autobusů tak, aby jich do roku 2020 jezdilo metropolí celkem 3800. To znamená polovina celé autobusové flotily města.

Zbytek má být nahrazen , čímž by měla být dovršena „zelená revoluce“ v oblasti veřejné dopravy v Soulu. Už letos má ve městě jezdit celkem 34 elektrických autobus na šesti různých linkách.

Soul zároveň s rostoucí dostupností rozšiřuje síť dobíjecích stanic. Celkem jich je dnes ve městě 41, během letošního roku se má tento počet zvýšit na 130. Některé nabízejí dobíjení zdarma – ovšem jen do té doby, než bude zaveden jednotný platební systém.

Seoul.go.kr

Napsat komentář