Toyota Yaris míří do Ameriky

auto výroba Toyota Yaris ve Francii

Automobilka Toyota oznámila, že model Toyota Yaris bude nově exportovat do Severní Ameriky. Konkrétně do , Kanady a Portorika. Další důkaz toho, že Američané to s menšími, šetrnějšími auty začínají myslet opravdu vážně.

Takhle se vyrábí Toyota Yaris (včetně hybridu) v továrně ve Francii
foto: Toyota

Co přinutilo automobilku Toyota k tomuto rozhodnutí? Bezpochyby za to může jak evropský úspěch nového modelu Toyota Yaris, tak i úspěch nového malého hybridu Prius c v USA.

Do prodeje tam šel v březnu 2012 za $18 950. Během jediného měsíce se ho prodalo 4875 kusů. Do května 2012 se prodalo 12 574 kusů hybridního auta Prius c.

Není se tedy co divit, že společnost Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) dnes oznámila, že od května 2013 zahájí výrobu úspěšného kompaktního modelu Toyota Yaris pro export do USA, Kanady a Portorika. Plánovaný roční objem vývozů je přibližně 25 000 kusů.

auto Toyota Yaris export do USA

Nová Toyota Yaris patří k nejúspěšnějším modelům automobilky posledních let
foto: Toyota

Montáž vozů Yaris pro zákazníky v Severní Americe si vyžádá další investice do TMMF v objemu 8 mil. eur. Tato investice je nezbytná k výrobě vozů dle specifických požadavků nového trhu, včetně zástavby zážehového motoru 1,5 l určeného speciálně pro severoamerické trhy, automatické převodovky, rozdílů ve tvarování zadního nárazníku a dalších položek daných konkrétními místními předpisy. Do zemí Severní Ameriky se budou vyvážet pouze verze se zážehovým motorem.

Novou zprávu komentuje Didier Leroy, prezident a CEO Toyota Motor Europe: „Vývoz jednoho z našich globálních modelů vyráběných v Evropě stvrzuje naše zasazení vyrábět v Evropě v souladu s naší globální vizí, díky které jsme se dostali do čela vývoje malých a středně velkých modelů.“

Čtěte také: Nová Toyota Yaris zvítězila v soutěži o nejnižší spotřebu

Dále doplnil: „Stavíme na desetiletých zkušenostech a nashromážděném know-how, stejně tak jako zkušenostech s výrobou plně hybridní varianty modelu Toyota Yaris. Vývoz modelu Yaris s klasickým zážehovým motorem do Severní Ameriky dále potvrzuje roli TMMF coby skutečného globálního hráče v rámci automobilky Toyota.“

Toyota Yaris současné generace se v Evropě představila v létě roku 2011. Po ní v červnu 2012 následovala varianta Toyota Yaris Hybrid. Za období od ledna do května 2012 byl u modelu Yaris zaznamenám 22% meziroční nárůst evropských prodejů.

tisková zpráva

Napsat komentář