Toyota představí nový SUV elektromobil na baterie

Jan Horčík - 08 Prosinec 2020

Toyota představí budoucí podobu zbrusu nového modelu elektrického SUV střední třídy na baterie, jenž se stane součástí nabídky produktů s bateriovým pohonem.Nové SUV bude postaveno na chystané platformě e-TNGA.

Nové SUV bude postaveno na chystané platformě e-TNGA.
foto: Toyota

Další podrobnosti automobilka zveřejní v nadcházejících měsících. Toyota prozatím uvolnila pouze stylizovanou siluetu a detaily týkající se architektury platformy.

Předběžná verze nepojmenovaného modelu bude postavena na nové podvozkové platformě e-TNGA od Toyoty. Ta bude snadno přizpůsobitelná pro nejrůznější typy produktů.

Základní princip spočívá v tom, že několik klíčových prvků zůstává pevně na svém místě, zatímco jiné se mění. Výsledkem je možnost upravovat šířku, délku, rozvor i výšku vozidla.

e-TNGA dále umožňuje navrhovat vozidla s pohonem samotných předních či samotných zadních kol, respektive vozidla s oběma poháněnými nápravami. Široká škála dostupných baterií a elektromotorů zase dovoluje přicházet s vozidly různého typu nebo profilu použití.

Z vysoké všestrannosti použité architektury vyplývá zkrácení času na vývoj různých produktových variant i možnost souběžně vyvíjet hned několik svébytných modelů.

Vývoj prvního modelu postaveného na e-TNGA již byl dokončen a vůz se chystá do sériové výroby. Model se bude vyrábět v závodu Toyota ZEV Factory v Japonsku.

„Toyota udělá další krok k budování svého plánovaného portfolia produktů poháněných elektřinou z baterií tím, že v příštích měsících představí podobu zbrusu nového SUV střední třídy. Díky všestrannosti a flexibilitě technologií e-TNGA můžeme navrhovat a vytvářet vozidla, která jsou nejen bateriovými elektromobily, ale též přinášejí radost za volantem a jsou krásná na pohled,“ říká Kodži Tojošima, zástupce ředitele v ZEV Factory, Toyota Motor Corporation.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Pozde mily drozde. Vlak je uz slusne rozbehnuty.

Obrázek uživatele Marek_

Proč pozdě? Nutí něco Toyotu vyrábět teď ve velkém EV? Myslím, že ne. Mají HEV a PHEV a s těmi plní emisní normy v pohodě, nebo ne? Tak proč by teď dávali na trh EV, o kterých nejsou přesvědčeni, že by se za tu cenu dobře prodávali ve srovnání s jejich HEV a PHEV?

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele PaRi

Jak vidím u EV plnou přední haubnu, tak si říkám, že buď to projektovali technici třetího nálevu, nebo se na to ti lepší prostě vy..ali. :-/

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (14000 km)

Postavi SUV a všichni se pak budou divit, proč ta krabice s 20' kolama bašti ke 30 kW na 100 km a proč Ioniq pod 20kW

kWh na 100 km

Podivejme se, Toyota se konecne probudila. Konecne priznali, ze BEV je nutnost. Ted jeste jak rychle to budou vyrabet.

Samé SUV.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Protože lidi chcou SUV

Tak možná v Brně.

---

Citigoe se nedočkal, taxem koupil ZOE.

Lidi také chtěli kdysi 20x zoom a vice.
Dnes maji na mobilu 1x a v pohodě.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.