Tesla Model Y lze objednat v Česku, cena od 1 724 490 Kč

Tesla otevřela možnost objednávek elektromobilu Tesla Model Y také v Česku. První dodávky se očekávají už tento rok.

Cena elektromobilu Tesla Model Y v Česku začíná na 1 724 490 Kč
foto: Tesla

Tesla vší silou dokončuje Tesla Gigatovárnu Berlín (Gigafactory Berlin), kde hodlá začít vyrábět elektromobily Tesla Model Y a následně i Tesla Model 3 pro evropský trh. Jenže továrnu stíhá řada problémů, které vyústily v půlroční zpoždění spuštění výroby.

Nedávno se proto objevily zprávy o tom, že Tesla plánuje dodávat do Evropy elektromobily Model Y vyráběné v Číně, tedy v Gigafactory Šanghaj. Měly by se sem dostat už ve 3. čtvrtletí 2021, konkrétně od září. Právě tyto čínské stroje hodlá Tesla zpočátku dodávat evropským zákazníkům.

Design Studio elektromobilu Tesla Model Y je už otevřené také v České republice. K dispozici jsou verze Long Range (1 724 490 Kč) a Performance (1 874 490 Kč). Long Range nabízí dojezd 505 km WLTP a max. rychlost 217 km/h, zrychlení 0-100 km/h během 5,1 sekundy.

Performance verze má dojezd 480 km, maximálku 241 km/h a zrychlení 3,7 sekundy. Za dalších 100 000 Kč si mohou zákazníci k oběma verzím připlatit za funkci Enhanced Autopilot, případně za 200 000 Kč získat Schopnost plně autonomního řízení.

tisková zpráva

17 komentářů u “Tesla Model Y lze objednat v Česku, cena od 1 724 490 Kč”

 1. Tesla Y je drahá a VW ukazuje svou sílu udělat za menší
  Tesla Y je drahá a VW ukazuje svou sílu udělat za menší peníze lepší rodinné auto, jako ID4 bezesporu je. Je s podivem jak Tesla fanatici nechtějí vidět špatnou ergonomii sedění v zadní řadě sedadel, asi nejhorší servisní síť v ČR vůbec napříč všemi značkami 🙂 I tak Muskovi fandím, jen to „americké“ přehánění o nejlepším elektromobilu je spíše na smích 🙂

 2. SOLARCITYGATE : Mlask a jeho parta se v pondělí postaví u
  SOLARCITYGATE : Mlask a jeho parta se v pondělí postaví u soudu Chancery Wilmington Delaware proti některým z větších akcionářů Tesly penzijním fondům a správcům aktiv, aby se bránili proti obvinění, že miliardářský zakladatel a kontrolor největší světové automobilky na elektrický pohon využil svou kontrolu nad společností Tesla k tomu, aby v roce 2016 společnost donutil zachránit výrobce solárních panelů SolarCity …

  https://www.thestreet.com/investing/tesla-tsla-elon-musk-solarcity-bailout-lawsuit

  http://www.hybrid.cz/tesla-kupuje-solarcity-za-26-mld

  http://www.hybrid.cz/spojeni-tesla-solarcity-bylo-posveceno-akcionari

 3. Rozdíl v ceně oproti německu za LongRange -Black- FSD –
  je

  Rozdíl v ceně oproti německu za LongRange -Black- FSD –
  je 340.000,- kc.
  To mě přijde docela dost.

  Kupní cena německo
  62.970 € = 1.638.000,- kc
  Vč. DPH ve výši přibližně 10 054 EUR

  Poplatky za zpracování ve výši 980 EUR
  Vč. 2500 EUR ekologický bonus (netto)

  1. Já vidím v DE konfigurátoru zájladní cenu 56.990 eur, to
   Já vidím v DE konfigurátoru zájladní cenu 56.990 eur, to je nějakých 1.425.000 KČ, takže rozdíl cca. 300.000 KČ. Není v DE ještě nějaká jiná dotace? Protože ten rozdíl je teda hodně velký, s takovou cenou nevím, nevím, jestli v ČR dokáže model Y konkurovat.

  2. Zajímal by mě důvod tohoto zvýhodňování konkrétního
   Zajímal by mě důvod tohoto zvýhodňování konkrétního bohatého trhu – odhaduji to na tvrdou soutěž a zároveň kupní potenciál Němců. Když už někoho přesvědčit si připlatit proti ID.4 (ať už je to srovnání jakékoliv), tak jen blízkou cenou. V Německu je také velmi rozvinutá infrastruktura superchargerů, jde tak o jejich amortizaci. U nás určitě není důvod kupce demotivovat, ale pokud to aktuálně vozí speciálně z Číny, asi si chtějí v tesle určit, kde tyto kousky budou jezdit.

 4. úžas co sem říkal, zase vod žlutejch komárů co chtějí
  úžas co sem říkal, zase vod žlutejch komárů co chtějí zotročit evropana :))) no konečně bez falkonek, len ty protikliky s palubovkou zůstali že :))

  https://kcc-hho.webnode.cz/tesla/tesla-model-y/

  … takžééé mělas možnost vyzkoušet si fšecky auta fčetně tezly tak s čím se ti nejlíp jezdilo ? :))

  https://youtu.be/11K5T1cyn_A?t=62

Napsat komentář