Tesla továrna v Evropě: výroba začne až koncem roku, může za to byrokracie

Tesla továrna Gigafactory Berlin je připravena. Výroba elektromobilů Tesla Model Y tam může začít – a vlastně už začala. Oficiálně to ale ještě bude nějakou dobu trvat.

Začátkem října uspořádala Tesla ve své gigatovárně Berlín – Grünheide velkou oslavu a de-facto tím dala světu vědět, že je vše připraveno k výrobě. Elon Musk potvrdil, že první elektromobily Tesla Model Y by měly z továrny vyjet snad během listopadu. Pravděpodobnější je spíš ale až prosince/začátkem ledna 2022. Pilotní výroba už v továrně probíhá.

Průtahy vedoucí k oficiálnímu začátku výroby jsou podle všeho způsobeny technikáliemi a problémy se schvalováním ze strany německých úřadů. I proto ostatně proběhl „Tesla Berlin Giga Fest“, velký festival určený především místním, ale také široké veřejnosti. Ta má totiž aktuálně možnost se ke všemožných schvalovacím procesům vyjádřit.

Tesla Giga Fest proběhl 9.10. v gigatovárně Tesla Berlin Grünheide.

Zack Kirkhorn, šéf financí Tesly, aktuálně v diskusi ke čtvrtletním výsledkům potvrdil, že první auta z továrny oficiálně nevyjedou dřív, než na konci roku 2021, ač se tam třeba vyrobí. Výroba se teprve zabíhá a všechna potřebná povolení, včetně toho finálního, musejí být 100%. Evropští zákazníci se tak prvních aut vyrobených na starém kontinentu dočkají až začátkem roku 2022.

Zatím ale stále není jasné, jaké přesně bude mít v Evropě vyráběný Model Y specifikace. V minulosti Tesla plánovala, že půjde už o úplně nově vyráběný Model Y vybavený bateriovými články 4680 a velkými komponenty vyráběnými na obřích vstřikovacích lisech (gigapresech) značky Idra. Právě tuto verzi šasi ostatně Tesla během Giga Festu v továrně také prezentovala.

zdroj: Teslarati

13 komentářů u “Tesla továrna v Evropě: výroba začne až koncem roku, může za to byrokracie”

    1. no přeci norský prasácký ropný fondy aby odčinili hříchy ale hlavně jelikož potřebujou stále prostě vydělávat a platit tím ansábl tak balík nablilido akcijí tsla zase o kousek nadhodili to aby podojili 😉 Blili i do Xpeng a Plug … Jiná cesta není krom hodit to pak zas dolů a vobrat blbce 😉 O tezle to nic samozřejmě nevypovídá, jen že její akcije už není napálená 12x ale 15krát :))) gejm óvr pokračuje konec světa se blíží díky tezlí nezřízenosti, Ted budou následovat po Energijích Zemáku AdBlue a Hořčíku i poklesy dodávek kovů na to navázaných, z toho nedostatkový zboží, pak propouštění …. ďábelský kolotoč tezla rozjela tak jede, nebos snad myslel že to bude bez následku na populaci ?? polský prémišuk už mele o 3tí světový slyšels néé zatím co mu nabíhá dluh co nesplatí… V čem „zatím“ bereš výplatu, v $ nebo už BTC ?? :)))

  1. GF4 Berlin ještě nevyrábí co je to zas za PíÁr…. Při prohlídce místní veřejnosti 09.10.2021 byla GF4 poloprázdná, díly navezený z číny a roboti jeli naprázdno. Nesmějí tam ještě vyrábět nemají povolení a začala navíc revize námitek a nejde jen o místní ale o velkou německou trojku že 😉 Navíc Elon poudal jaro 2022

    https://kcc-hho.webnode.cz/tesla/gigafactory-berlin/

Napsat komentář