Tesla si najme hackery, aby zvýšila bezpečnost svých aut

Jan Horčík - 18 Srpen 2014

Nedávno jsme informovali, že hackerská princezna Kristin Paget jde z Apple do Tesla Motors. A teď už i víme proč. Pro automobilku totiž najímá ty nejlepší hackery, aby pomohli se zabezpečením elektromobilů.auto elektromobily Tesla Model S

Tesla Model S - skvělý elektromobil, ale také příležitost pro hackery
foto: Tesla Motors

Kristen Paget se podle informací magazínu GreenCarReports nedávno vydala na přední americkou bezpečnostní konferenci Def Con v Las Vegas, aby tam lovila ty nejlepší talenty v oblasti bezpečnosti a hackingu.

Magazínu Wall Street Journal pak Paget sdělila, že automobilka Tesla Motors jen tam hodlá najmout 20 až 30 hackerů. Ti pak budou hledat bezpečnostní "díry" a bugy v softwaru i hardwaru společnosti Tesla Motors, tedy elektromobilech Model S, Model X i budoucích.

Hackování neboli nabourávání se do systému elektromobilů Tesla Model S se v posledních měsících stalo oblíbenou kratochvílí hackerů. Na jedné čínské konferenci dokonce nedávno vyhlásili soutěž o $10 000 pro ty, kterým se Model S podaří nabourat a ovládat hlavní funkce auta.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil