Tesla se chystá zásadně zvýšit výrobu baterií, naznačují data

Tesla si vyjednala výjimku z 10% dovozních cel na japonský hliník. Ten využívá při výrobě bateriových článků ve své Gigatovárně 1.

Gigatovárna 1 nedaleko nevadského města Reno je dnes s 23 GWh ročně největší továrnou na výrobu baterií na světě. Svou produkci má ale v následujících letech ještě zvyšovat, možná až ke 150 GWh ročně.
foto: Tesla

Výjimka na dovoz hliníku z Japonska platí pro 10 000 tun od společnosti Nippon Light Metal Co. Jde o 73 mm široké a 1 mm tlusté pásky hliníku v cívkách. Za minulý rok Tesla dovezla 6400 tun.

Letos ale potřebuje 10 000 tun, což značí až poloviční nárůst výroby bateriových článků. Ačkoliv v Gigatovárně 1 už jsou instalovány výrobní linky pro výrobu až 35 GWh ročně, dosavadní produkce se podle Elona Muska pohybuje kolem 23 GWh.

12 Comments on “Tesla se chystá zásadně zvýšit výrobu baterií, naznačují data”

  1. Ale ony jsou takové jaké mají být. 35 GWh je maximální
   Ale ony jsou takové jaké mají být. 35 GWh je maximální nárazové produkční tempo (peak). Nominální tempo je 70% maximálu. 70% z 35 je 24.5. Jinými slovy: Linka jede na plný výkon.

   Tesla spíše bude stavět další linky.

   1. bol článok, kde sv. elon povedal, že linka nedosahuje
    bol článok, kde sv. elon povedal, že linka nedosahuje sľubované a preto neuvoľní peniaze/neobjedná ďalšiu linku. možná som nepochopil/neporozumel.

    ps – keď som mal šéfovi povedať koľko ľudí treba na určitú produkciu, počítal som s 50% nasadením. lenže – to boli robotníci, ktorí vedia, že dôchodok je ďaleko. tuná ide o automaty, ktoré vedia, že životnosť je krátka a tak idú naplno 🙂

    1. Oni chcou spíše modernizovat stávající stroje. Zvedne se
     Oni chcou spíše modernizovat stávající stroje. Zvedne se nominál i peak. Navíc díky technologii od Maxwellu budou schopni postavit více linek na menší ploše, takže nepotřebujou další halu, ale spíše nové linky na stejném prostoru.

     Pokud tě zajímají technické detaily, máš 2 hodiny čas a umíš anglicky, tak tady je VELMI dobré video o bateriích, o inovacích v Tesle s předním expertem na baterie.

     https://www.youtube.com/watch?v=18MYRkx_Vr4

Napsat komentář