Tesla představila nové solární střešní tašky – jsou jednodušší a levnější

Elon Musk a jeho Tesla slibují střešní solární šindele/solární tašky už drahnou dobu. Aktuálně firma představila jejich třetí verzi, se kterou už chce konečně prorazit.

Nejnovější verze solárních střešních tašek Tesla je výrazně levnější a podle Elona muska „připravena dobýt trh“.
foto: Tesla

Tesla poprvé představila solární střešní šindele/tašky už na konci roku 2016. Brzy poté byly k objednání, ale není vůbec jasné kolik a za kolik se jich prodalo. Podle všeho mnoho ne.

S původní verzí č. 2 byla totiž řada problémů. Předně, byly extrémně drahé. U nové 3. generace, nazvané Tesla Solar Glass, se cenu podařilo srazit až o 40 %! Výrazně zjednodušena byla také jejich instalace.

Za solární střechu o ploše 173 m2 a výkonu 9,45 kW si Tesla nově účtuje 875 000 Kč (původně pro verzi 2 to bylo 1,478 mil. Kč). Dalších deset tisíc dolarů stojí Powerwall a dalších $10 000 pak úpravy a opravy střechy. Základní cena na webu Tesla je $33 950 (po dotacích) za střechu o ploše 186 m2 a výkonu 10 kW.

Cena se ale bude mírně lišit pro každý jednotlivý dům z důvodu odlišné složitosti projektu. Tesla slibuje, že narozdíl od původních verzí solárních střešních tašek bude jejich instalace trvat zhruba jeden jediný den namísto dvou týdnů.

solární střešní tašky šindele Tesla

Nejnovější verze solárních střešních tašek Tesla je výrazně levnější a podle Elona muska „připravena dobýt trh“.
foto: Tesla

Elon Musk hodlá ve své Gigatovárně 2 v newyorském Buffalu vyrábět asi 1000 průměrných střech týdně, tedy asi 186 000 m2 šindelů a doplňků.

Namísto původních několika barevných verzí se nyní Tesla zaměří na jedinou, a to černou, s možností budoucího rozšíření o další barevné varianty.

Tesla, Electrek.co

26 komentářů u “Tesla představila nové solární střešní tašky – jsou jednodušší a levnější”

 1. Tak předně. Výkon soláru se uvádí v kWp.
  Pokud vememe

  Tak předně. Výkon soláru se uvádí v kWp.

  Pokud vememe jen cenu panelů, tak je 10kWp zhruba za 150 tis. + nějaký materiál pod panely + instalace. Zhruba za 50 tis? Tj. ten výkon máme v obyčejných panelech za 200 tis.
  Cena obyč tašek je cca 300 Kč/m2 (údaj najitý na netu, nevím jestli je pravdivý) tj. 52 tis.

  Takže celkem střecha + panely 250 tis. + práce pokrývačů. 300 tis maximum hrubým odhadem?

  To je stále více než poloviční cena jak istalace od tesly.

   1. Žiju v čr, proto je mi cena střechy ve státech celkem
    Žiju v čr, proto je mi cena střechy ve státech celkem ukradená.
    Cena u nás střechy od tesla bude nejspíš ještě kvůli dhp víc.

    Jako bylo by pěkné zabít dvě mouchy jednou ranou. Ale nesměl by být rozdíl v ceně tak propastný.

     1. i s panely sa da udelat pekna strecha, staci jen dobre
      i s panely sa da udelat pekna strecha, staci jen dobre spocitat presahy, mit sikovneho klempire a lakyrnika, a krom toho ze se budou lesknout jednotlive clanky na panelech z dalky nepoznas ze tam je X desitek panelu

      me osobne se kuprikladu taskovane strechy nelibej vubec, to me prijde mnohem hezci i slamova strecha, tasky me evokujou takovej ten stavebni boom baraku za komancu

      1. A ted si vemte, ze mate dum v pamatkove zone a jeste ke vsemu
       A ted si vemte, ze mate dum v pamatkove zone a jeste ke vsemu nemovitou kulturni pamatku. 😉 Mam takovy pocit, ze ani ten nejkrasnejsi panel na strechu neklapne. Mame predepsanou i cervenou barvu. Chci si vyrabet ele sam a tak tyto tasky jsou jedinou volbou. Snad se nekdy dockam.

   2. zalezi kde v USA, ale vseobecne v nejlidnatejsich statech se v
    zalezi kde v USA, ale vseobecne v nejlidnatejsich statech se v USA stavi hodne levne, zadne zatepleni, vesmes drevostavby za par supu, strecha tam hraje spise roli destniku, cena strechy v USA bude levnejsi nez v CR a to bez pardonu, v USA jsme sice jeste nic s kolmou strechou a tedy taskama neprojektovali, ale kdys porovnam stavebni prace CR a USA, tak CR je draha

        1. Ani na vodorovnou střechu se tašky nedávají…
         Ani na vodorovnou střechu se tašky nedávají…

        2. Já to pochopil tak, že kolmá střecha je vlastně takové
         Já to pochopil tak, že kolmá střecha je vlastně takové kabrio pro jižní státy USA. A když se přižene liják, tak se holt sklopí. 🙂

        3. Máš naprostou pravdu. To jsem to pěkně zmotal. Díky a
         Máš naprostou pravdu. To jsem to pěkně zmotal. Díky a pardon. :))

        4. To se nám to ňáko zamotává 🙂
         To se nám to ňáko zamotává 🙂

  1. 300 korun rozhodně není normální střecha. Spíše
   300 korun rozhodně není normální střecha. Spíše počítej 350-400/m2 u pálené tašky. Přidej si k tomu cenu podkladu jako je hydroizolace a cenu nosníků a příchytek a jsi zase někde jinde.

   300-400 tisíc dáš jenom za střechu od firmy. Bez panelů. U nás. V Kalifornii je cena práce taky někde jinde.

  2. Tak to si úplně stejně můžete stěžovat prakticky na
   Tak to si úplně stejně můžete stěžovat prakticky na všechny české firmy, co dělají instalaci FVE, že na tom mají zisk.
   Třeba na s-power.cz 7,2 kWp + 9,6 kWh levná LifePo4 baterie 579 tisíc před dotacemi a bez střechy. 9,5 kWp by vycházelo cca na 3/4 milionu, takže jsem přesvědčený, že i u nás by se našla hromada zájemců už jen kvůli větší estetičnosti. Mít 10 mega na barák, tak už bych taky raději připlatil těch pár set tisíc a šel do Solar Glass než hyzdit hezkou střechu hnusnými panely.

Napsat komentář