Tesla postavila vlastní dům, předvádí v něm život se solární energií

Tesla už dnes není zdaleka jen automobilka. Vyrábí také solární panely, solární tašky a domácí baterie. Vše to předvádí v novém domku jménem Tesla Tiny House.

Malý pojízdný domek Tesla Tiny House předvádí protinožcům jak se dá využít solární energie, které mají ve své zemi víc než dostatek.
foto: Tesla

Tesla Tiny House je malý domek na dvou kolech, který Tesla tahá za elektromobilem Tesla Model X v rámci své pojízdné australské roadshow. V ní předvádí jak se žije v domě podle Tesly.

Domek je vybaven 2kW solárními panely značky Tesla a domácí baterií Tesla Powerwall. Uvnitř čeká na návštěvníky mobilní designové studio, ve kterém si mohou navrhnout vlastní solární systém s úložištěm.

Dvoutunový „dům“ o rozměrech 6 m x 2,2 m x 4 m je doplněn o šest solárních panelů a 1x Tesla Powerwall. Je obložen dřevem. A proč jezdí právě po Austrálii?

Malý domek Tesla Tiny House si mohli prohlédnout např. obyvatelé Melbourne

Malý domek Tesla Tiny House si mohli prohlédnout např. obyvatelé Melbourne
foto: Tesla

Tamní turbulentní energetický trh je totiž pro Teslu jako stvořený. Cena elektřiny je vysoká, většina se vyrábí v uhelných či jiných fosilních elektrárnách a výpadky jsou poslední dobou nepříjemně časté.

Austrálie má přitom dost možná nejlepší pozici k využití solárních elektráren a domácích či průmyslových úložišť. Ostatně, Tesla už pro Austrálii připravuje jednu z největších baterií na světě.

19 Comments on “Tesla postavila vlastní dům, předvádí v něm život se solární energií”

 1. Bohužel, na Hybridu obvyklý, naprosto zavádějící nadpis
  Bohužel, na Hybridu obvyklý, naprosto zavádějící nadpis článku.
  Tohle opravdu není dům, ani náhodou.
  Anglický pojem „tiny house“ lze přeložit jako „chatka“, nebo snad „domek“.
  V českém pojetí by bylo nejpřesnější „maringotka“.

  Docela normální karavan (doplněný o Powerwall a soláry) by posloužil stejně dobře jako tahle „stavební“ buňka s podvozkem. Nikoli však k bydlení, jak nadpis článku naznačuje.
  Nechci shazovat Teslu, jsem jejím fanouškem a věřím že tento počin je skvělým PR.
  Nazývejme však věci pravými jmény.

    1. ma to predstavovat maly domek jako sobestacny na solarni a
     ma to predstavovat maly domek jako sobestacny na solarni a zalozni energii, proto ten nazev. Nevim co na tom hledate, ze to je spatne.
     To ze je na koleckach aby byl premistitelny, jako reklamni produkt je zcela v poradku.
     takze je to maly dum tedy Tiny House

     1. V nadpisu článku se píše : Tesla představila vlastní
      V nadpisu článku se píše : Tesla představila vlastní dům…“.
      Nadpis je tedy zavádějící, protože vyvolává dojem, že v článku půjde o něco jiného, než o čem ve skutečnosti je. Pod pojmem „dům“ si každý představí stavbu určenou k bydlení.
      A tohle není ani stavba, ani se v tom nedá bydlet.
      Netvrdím, že ta věc není v pořádku jako reklamní platforma. Netvrdím ani, že pojmenování Tiny House je špatně.
      Jen říkám, že v tomto článku na Hybridu je to špatně pojmenované.

    1. Někde jsem viděl video z větrného tunelu, kde porovnávali
     Někde jsem viděl video z větrného tunelu, kde porovnávali pickup se sklopenou „sajtnou“ a nesklopenou. Překvapivě se zavřenou byla aerodynamika lepší. V nákladovém prostoru se udělá vzduchová bublina, která aerodynamiku vylepší. Ovšem to platilo pro pickup. Jedno video např. zde: youtube.com/watch?v=oEkiDsVGr9c

 2. Přesně takhle se dělá moderní marketing ve
  Přesně takhle se dělá moderní marketing ve 21.století…. A nedaj vydělat ani cent reklamním agenturám ….. Vše levně ve vlastní režii…pohoda. A dost možná je tohle účinnější jako předaržené 2 minuty v hlavním vysílacím čase. Stačí houf followerů na sociálních sítích …:-)

Napsat komentář