Tesla postaví v Austrálii další baterii, spotřebitelům klesnou ceny elektřiny

Úspěch 100MW (později 150MW) Tesla baterie u elektrárny Hornsdale v Austrálii je dnes už nezpochybnitelný. Stejná firma si objednala novou, ještě větší baterii.

Instalace nové baterie má začít na konci roku 2021. Investorem je francouzská společnost Neoen, která mimo jiné provozuje největší australskou solární elektrárnu.
foto: Tesla

Tesla tentokrát společnosti Neoen dodá ještě výrazně větší baterii. Výkon bude 300 MW, kapacita 450 MWh. Bude se jmenovat „Victorian Big Battery Megapack“.

Vyroste poblíž Geelongu, 70 km jihozápadně od Melbourne. Opět bude určena primárně ke stabilizaci rozvodné sítě, se kterou jsou v Austrálii dlouhá léta velké problémy.

Lokalita Geelong byla zvolena z toho důvodu, že je dobře propojena s větrnými elektrárnami na jižním pobřeží, velkými solárními elektrárnami na severu státu Viktoria a navíc dobře propojena se zbytkem celonárodní rozvodné sítě.

Očekává se, že v důsledku zapojení nové baterie ceny elektřiny pro koncové spotřebitele klesnou, protože nebude třeba tak často a nárazově spouštět drahé uhelné elektrárny. Což se potvrdilo už v případě Hornsdale.

tisková zpráva

4 Comments on “Tesla postaví v Austrálii další baterii, spotřebitelům klesnou ceny elektřiny”

Napsat komentář