Proč někteří analytici odhadují budoucí cenu akcií Tesla nad $10 000? Známe odpověď!

Z Tesly je v Británii distributor elektřiny. Díky speciálnímu tarifu nabízí možnost ušetřit až 75 % nákladů na elektřinu.

Modelový rodinný dům vybavený solární elektrárnou ze solárních tašek Tesla, elektromobilem Tesla a stacionárním bateriovým úložištěm Tesla Powerwall.
foto: Tesla

V červnu letošního roku byla Tesla ve Velké Británii schválena jako energetická společnost. Dlouho nebylo jasné co tím Tesla sleduje.

Teď už to jasné je. Ve spolupráci s firmou Octopus Energy začala nabízet tarif “Tesla Energy Plan” navržený speciálně pro domácnosti se solární elektrárnou a baterií Tesla Powerwall.

Díky novému tarifu mohou ušetřit až 75 % nákladů na elektřinu a navíc mít jistotu, že veškerá jimi spotřebovaná elektřina je obnovitelná.

Jinými slovy, Tesla ze svých baterií Powerwall a přidružených solárních elektráren vytváří s pomocí svého softwaru Autobidder velkou virtuální elektrárnu. Tím všem zúčastněným významně snižuje náklady na elektřinu.

Zajímavé je, že pokud jste zároveň majitelem nějakého elektromobilu Tesla, může využít ještě výhodnější tarif (£0.08/kWh namísto £0.11/kWh pokud máte „pouze“ solární elektrárnu a Powerwall).

24 Comments on “Proč někteří analytici odhadují budoucí cenu akcií Tesla nad $10 000? Známe odpověď!”

 1. To je dobrý nápad, taková velká přečerpávací
  To je dobrý nápad, taková velká přečerpávací elektrárna. Tesla nakoupí levný noční proud a v noci se všechny Powervally dobijí. V odpolední špičce se pravděpodobně úplně vybijí. Tento proud Tesla za draho prodá. Výsledkem může být dobrá cena elektřiny:
  £0.11 je 3,32 Kč/kWh
  £0.08 je 2,41 Kč/kWh
  Otázkou je, jestli budou majitelé powerwallů souhlasit s tím, že pokud jim v odpolední špičce vypadne proud, tak jim powervall nepomůže, protože bude prázdný.
  Sleva v případě auta nabíjeného v noci je také logická. Levné přebytky proudu jdou rovnou do vozu a výsledná cena rozpočítaná na kWh je tak nižší.

  1. Akorát tou dobou už Tesla dávno nemusí být automobilka.
   Akorát tou dobou už Tesla dávno nemusí být automobilka. Viz tento článek…. To je jako kdyby pak e.on zavolal „chceš od nás levnější elektřinu? Kup si teď nové ID.3 a dáme ti slevu“. Trochu jak Apple, jak člověk padne do jejich ekosystému, už není defakto cesty zpět. 😀

     1. To víš, že jo, chlapečku. Vyhoň si napřed nad
      To víš, že jo, chlapečku. Vyhoň si napřed nad článečkem o teslamrdkách a pak se udělej ještě jednou nad představou, že budeš bitcoinový miliardář. Jen ten bordel prosím Tě po sobě ukliď, ne že to bude po Tobě utírat chudák máma.

       1. Ať si kdo chce co chce říká, já věřím, že každý by
        Ať si kdo chce co chce říká, já věřím, že každý by měl vlastnit alespoň zlomek bitcoinu, než vlády a centrální banky zavedou čistě digitální měnu, se kterou budou schopni sledovat absolutně každou transakci, z každého účtu peníze ubrat nebo přidat jak se jim zlíbí, komukoli zakázat kupovat určité zboží anebo ho zcela odstřihnout od peněz.
        Dříve než zruší hotovost a než zkolabuje současný monetární systém založený na dluhu jenž se nedá splatit.
        https://www.imf.org/external/mmedia/view.aspx?vid=6200738336001

        Někteří lidé nemají mentální kapacitu na to aby pochopili, že to nejcennější co mají je svoboda, zdraví a život. Část to pochopí ,až se o ni přijdou a někteří nikdy. BTC zajišťuje svobodné peníze.

        1. Bohuzel ale taky pro obchod s drogama a zbranema :(((
         Bohuzel ale taky pro obchod s drogama a zbranema :(((

        2. podpora btc ten monetární system akorát víc posílá
         podpora btc ten monetární system akorát víc posílá dohajzlu. to je jako s dovozem tesla aut z číny kde votroci nemají práva jako evropan. Není to vo ničem jiným než o podrývání systému kolaborací

        3. Podporovat současný neudržitelný monetární systém
         Podporovat současný neudržitelný monetární systém založený na dluhu nemá smysl, dojde k jeho krachu a totální změně, viz video z MMF.

Napsat komentář