Tesla zvetšila rekordní baterii v Austrálii, postaví další v Kalifornii

Obří Tesla baterie u větrné farmy Hornsdale v Austrálii se natolik osvědčila, že se dočkala rozšíření. Další velkou baterii začala Tesla stavět v Kalifornii.

Tesla dodává baterie nejen do svých elektromobilů, ale také do domácností v podobě Powerwall a dokonce i energetickým společnostem jako náhradu špičkových zdrojů.
foto: Tesla

Tesla baterie v jižní Austrálii u větrné farmy Hornsdale byla aktuálně rozšířena o 50 MW/64,5 MWh na celkově 150 MW/193,5 MWh. Momentálně probíhá testování a ostrý provoz by měl být spuštěn co nevidět.

V jižní Austrálii, která trpí nestabilitou elektrické rozvodné sítě, si na sebe tato baterie rychle vydělala a prokázala, že toto řešení má v energetice svoje místo.

I to je bezesporu jeden z důvodů, proč se pro stejné řešení rozhodla také společnost PG&E. U rozvodné stanice Moss Landing v okresu Monterey proto Tesla postaví 182,5MW/730MWh baterii. S opcí na rozšíření na 1,1 GWh.

Nová baterie se bude skládat z 256 Megapacků umístěných na 33 betonových deskách. Půjde ale pouze o jednu ze čtyř velkých baterií u zmíněné rozvodné stanice.

Další, o kterou se postará společnost Dynegy, bude mít výkon/kapacitu 300 MW/ 1200 MWh. PG&E předpokládá, že během 20 let provozu ušetří čtyři baterie $100 milionů.

7 Comments on “Tesla zvetšila rekordní baterii v Austrálii, postaví další v Kalifornii”

 1. Hlavní motivací vzniku téhle baterie byla obchodní
  Hlavní motivací vzniku téhle baterie byla obchodní politika oligopolu, který provozoval v JA plynové elektrárny určené k tomu, aby balancovaly síť a fungovaly jako špičkové zdroje. Za obojí si účtovali nehorázné peníze a byli i podezřelí, že schválně generují „krize“, aby se na jejich řešení následně napakovali.
  Otevření trhu pro konkurenci očividně pomáhá.

   1. Trochu úsměvné mi přijde, že Teslí baterka je tučně a
    Trochu úsměvné mi přijde, že Teslí baterka je tučně a přitom je od dost menší než ta sousední. Nějaké vysvětlení?

    Jako těžký fanda Muska a akcionář sice pláču nad tím co jsem napsal, ale objektivita musí být za každou cenu.

Napsat komentář