Tesla oficiálně vstupuje do Portugalska, chystá nové Superchargery

V květnu 2016 se individuální dovozci vozů Tesla v Portugalsku dohodli a společně pozvali automobilku Tesla do své země. Ta jejich přání vyslyšela a aktuálně tam otevřela své zastoupení.

Takhle před necelým rokem žádali majitelé vozů Tesla v Portugalsku Teslu, aby v zemi otevřela alespoň servisní centrum. Elon Musk na to na svém Twitteru odpověděl prostě „OK“.
foto: electrek.co

Americká automobilka Tesla Motors otevřela své oficiální zastoupení v Portugalsku, konkrétně v hlavním městě Lisabonu. Brzy by se mělo v Lisabonu otevřít servisních centrum a obchod Tesla Store.

Tamní zákazníci si tak mohou zas o něco snáz objednávat elektromobily Tesla Model S, Tesla Model X a brzy také Tesla Model 3. Dříve museli portugalští zájemci o elektromobily Tesla cestovat přes celé Španělsko až do Francie.

První dodávky aut přímo v Portugalsku by měly začít ve druhém čtvrtletí letošního roku. Portugalsko má asi 10 milionů obyvatel, podobně jako Česká republika. Za rok 2016 se tam ale prodalo asi 1970 elektromobilů a plug-in hybridů, tedy zhruba šestkrát víc než v České republice.

Tesla se chystá v Portugalsku brzy postavit také první nabíjecí stanici Tesla Supercharger, která bude následována nabíječkami sekundární sítě Destination Charger. V tomto ohledu je Česko napřed, zde již jeden Supercharger v Humpolci/Vystrkově je.

Tesla se tento rok chystá vstoupit i na řadu dalších trhů, především kvůli plánovanému spuštění výroby a prodeje „levného“ elektromobilu Tesla Model 3 ke konci letošního roku. Zda mezi nimi bude i Česká republiak, to zatím není jasné.

Tesla

18 Comments on “Tesla oficiálně vstupuje do Portugalska, chystá nové Superchargery”

 1. tyoe v Portugáliji maj pár
  tyoe v Portugáliji maj pár roudstrů semtam falkon a prý OK servisní centrum jo?? V Čégyvole sme napráskali 149 oficiálních a 50 neoficiálních kousků Tesel a Pražská Vídeňská má rekordní Permit 401 !!!

  HasalaHasalaVistaBejbyvole !! koukej makat nebo tě Elon povýší ;))))

     1. V každý vesnici na
      V každý vesnici na pobřeží se pak všichni chataři potkaj v místním smíšeným zboží, kde i ta poslední prodavačka umí dobře anglicky. Kámoš tam má taky barák, kecám vlastně dva. Všichni se pak potkaj se serfama na pláži. Přes léto v Portugálii u móře, přes zimu v Alpách na horách, takovej je život.

Napsat komentář