Tesla Gigafactory Berlín: instalují dva gigapressy, výroba Modelu Y v červenci?

V Gigafactory Berlín už Tesla instaluje dva obří lisy zvané „gigapress“. Bude s ními vyráběty komponenty elektromobilu Tesla Model Y.

Výroba elektromobilů Tesla Model Y by měla v Gigafactory Berlín začít už koncem července, nejpozději začátkem srpna letošního roku.
foto: Tesla

Narozdíl od továrny ve Fremontu, kde obrovské lisy italské společnosti Idra musí být pod speciálními stany venku, už se na jejich umístění v případě Gigafactory Berlin myslelo.

Podle aktuálního youtube videa Tobiase Lindha se aktuálně instalují dva obří lisy gigapress. Celkem by jich v Berlíně mělo být osm! Je pravděpodobné, že čtyři budou vyrábět přední a čtyři zadní část elektromobilu Model Y.

Právě i díky osmi vstřikovacím giga-lisům chce Teslaběhem prvního roku v gigatovárně Berlín dosáhnout produkce 100 000 aut. Základy továrna přitom Tesla začala budovat v červnu 2020. Dnes už nabírá zaměstnance a nabízí nadprůměrné platy.

Podle aktuálních informací má výroba elektromobilů Tesla Model Y v Gigafactory Berlín začít už během července/srpna 2021. V Berlíně zaměstná Tesla kolem 10 500 lidí. Díky spuštění výroby se Tesla stane automobilkou vyrábějící svá auta na třech kontinentech (Severní Amerika – USA, Evropa – Německo, Asie – Čína).

K Modelu Y by měl časem přibýt také Tesla Model 3. Oba vozy už by měly být postaveny na nové architektuře, která výrobu výrazně zjednoduší a zlevní a snad i zlepší kvalitu výsledných výrobků. Elon Musk dokonce slibuje ten „nejlepší lak“. I když on by asi stačil i jen lak, který drží…

4 Comments on “Tesla Gigafactory Berlín: instalují dva gigapressy, výroba Modelu Y v červenci?”

   1. cože Budete makat jak šroby v naší NEJmodernější
    cože Budete makat jak šroby v naší NEJmodernější Gigafactory dokud nevypustite duši, kde budete řešit NEJzajímavější problémy světa s těmi NEJlepšími a NEJchytřejšími lidmi, kteří sdílejí vášeň pro změnu světa. Balíček odškodnění společnosti Tesla zahrnuje konkurenční plat plus akcie … :))

    https://www.glassdoor.com/Jobs/Tesla-Berlin-Jobs-EI_IE43129.0,5_IL.6,12_IC2622109.htm

Napsat komentář