Tesla bude v Šanghaji vyrábět přes milion elektromobilů ročně

Tesla se chystá částečně přerušit výrobu ve své čínské Gigafactory Šanghaj. Chce ji totiž upgradovat pro výrobu až 21 000 elektromobilů týdně.

Očekává se, že modernizační práce v Tesla Gigatovárně jižně od Šanghaje budou dokončeny přibližně 7. srpna, přičemž výroba elektromobilu Tesla Model Y se poté zvýší na 14 000 kusů týdně z předchozích zhruba 11 000 a výroba sedanu Tesla Model 3 na 7700 kusů týdně z předchozích 5500. Tím se výrobní kapacita Gigatovárny Šanghaj, která je momentálně hlavním exportním hubem Tesly, zvýší na více než milion aut ročně. V současné době je to asi polovina.

SOUVISEJÍCÍ: Tesla postaví v Číně další továrnu, vyrobí tam až milion aut ročně

Elektromobily vyrobené v Šanghaji se vyvážejí do celé Oceánie, Evropy a Asie. Evropu by ale měla brzy zasytit výroba v Gigafactory Berlín, kde se nedávno podařilo dosáhnout výrobní kapacity 1000 elektromobilů týdně. Vyrábějí se tam zatím elektromobily Tesla Model Y, ale vybavené starší verzí baterií/bateriových článků 2170. V druhé právě se rozjíždějící továrně – Gigatovárně Texas v Austinu – se už elektromobily Model Y vyrábějí vybavené novou generací bateriových článků 4680. Ty mají být časem nasazeny také v Berlíně. V prvním čtvrtletí 2022 dodala Tesla rekordních 310 000 aut.

zdroj: Electrek.co

8 komentářů u “Tesla bude v Šanghaji vyrábět přes milion elektromobilů ročně”

  1. Sere tě to běhno hodně viď? Vždy všechno dopadne přesně obráceně než si myslíš. Tesla zkrachuje, Rusko vyhraje, Západ zkrachuje…. Tak určitě 🙂 Takhle se to s tebou táhne celý život, co? Když máš v hlavě nasráno, meleš ruskou propagandu, jiné už to nebude. Smiř se s tím. Kdybys nebyl takovej ruskej nok, snad by tě jeden i politoval.

   1. Zato Pituru si myslí, že ví vše a přitom neví nic.
    Pravdou je, že se zvyšují úrokové sazby, vše zdražuje a lidi přestávají mít peníze na věci, které nejsou nezbytné. Šetření je vidět už dnes. Nejvíc to odnese střední třída. Otázkou je jak moc to Teslu ovlivní. Tu kupují většinou bohatí, které zdražování tolik neovlivní.
    Co se týče Ruska na Ukrajině, tak už i USA připouští, že Ukrajina nezíská zpět celé území:
    https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/valka-na-ukrajine-usa-uzemi-cnn-boje-ukrajina.A220628_130131_zahranicni_pitt
    Pituru je prostě takový svazáček, který něco uslyší v televizi a pak to opakuje. Myšlení je pro něj sprostá věc a zmůže se jen na nadávky.

     1. Tesly jsou sra*ky. Včera při cestě za kámošem jsem v obci Prasek viděl jednu bílou TM3 s ohoblovaným bokem. Jako jezdit s tímhle, to je teda ostuda, to dělají jen naprosté socky.
      Asi nějaký chudák, oprava o třetinu dražší než u jiného auta a ještě akce nejméně na půl roku.
      To naštve…

    1. Jiříku, pohanil jsem ti tvého guru a tím jsi odhalil moje svazactvi? Tak to je analytický majstrstik! 🙂 Ten článek na který odkazujes je naprostá sračka vycucana z prstu. Pokud naskakujes na takové informace, chápu že si s behnou asi rozumíš. Hele, jednoduše: pokud se někde píše že někteří poradci v zákulisí…. Osoby z okolí…bla bla, žádné skutečné jména, tak si to někdo vymyslel. Což v Babišove plátku je úplně běžné. Zkus se vzdělávat jak poznat dezinformace, pak teprve piš komentáře. Nebudeš alespoň za naivku.

Napsat komentář