Tesla postaví v Číně další továrnu, vyrobí tam až milion aut ročně

Tesla chce udělat ze Šanghaje svůj světový exportní hub“. Hned vedle už existující Tesla Gigafactory má vyrůst další s roční výrobní kapacitou 450 000 aut.

Tesla Gigatovárna Šanghaj vyrostla a začala vyrábět během rekordně krátké doby zhruba jednoho roku. Výroba elektromobilů Tesla Model 3/Tesla Model Y tam už přesáhla 450 000 ročně. Mezitím nabíhá také výroba elektromobilů Model Y v Gigafactory Berlín a Gigafactory Texas.

O tom, že Tesla se chystá rozšířit Gigatovárnu Šanghaj na 1 milion aut ročně už jsme psali. Nyní je plán potvrzen a bude mít podobu zcela nové továrny stojící hned vedle té stávající. Tesla úzce kooperuje se samotným městem Šanghaj, kterému dokonce nedávno oficiálním dopisem poděkovala za spolupráci během přerušení a následného obnovení výroby ve své továrně v důsledku pandemie čínského koronaviru COVID-19.

Nová továrna přidá výrobní kapacitu dalších 450 000 aut ročně, čímž se celkově dostane na milion aut. Zatím není jasný časový plán, ale soudě dle dosavadních úspěchu Elona Muska a stavby předchozí továrny lze předpokládat, že během dvou tří let bude hotovo. Za stejnou dobu by měly gigatovárny Berlín a Texas dosáhnout roční výroby kolem 500 000 aut, takže v roce 2025 by měla Tesla ročně vyrábět něco kolem 2,5 mil. – 3 mil. aut.

zdroj: Electrek

6 komentářů u “Tesla postaví v Číně další továrnu, vyrobí tam až milion aut ročně”

Napsat komentář