Solární elektrické kolo Beast jde z Kanady do světa

Jan Grohmann - 21 Květen 2014

Kanadská firma Daymak představila terénní elektrické kolo Beast. Na první pohled zaujme svým tvarem připomínající koloběžku a kufříkovou baterií posetou solárními články.Elektromotorka Beast

Kanadské elektrické kolo Beast
foto: Daymak

Rám elektrického kola Beast je vyroben z lehkých hliníkových trubek. Na výšku měří 1,1 metrů, na délku 1,92 metrů. Elektrokolo je usazeno na terénních 8“ kolech (203 mm).

Ač Beast připomíná koloběžku nebo snad skútr, spadá do kategorie elektrokol. V případě potřeby lze použít cyklistické šlapátka. Absence jakéhokoliv převodu a hmotnost 55 kg ale dokonale otestuje vaší sportovní kondici.

Beast je však především elektrickým dopravním prostředkem. O pohon se stará 500W elektrický motor ukrytý v zadním kole.

Výkon motoru není příliš velký. Na dravou jízdu do kopců v lese tak zapomeňte. Beast se cítí nejlépe na rovinatých polních cestách.

Beast – další z řady elektrických dopravních prostředků
foto: Daymak

Motor umožňuje jízdu maximální rychlostí 32 km/h. Rychlost je elektronicky omezená. Beast tak spadá do kategorie elektrických jízdních kol, na které nepotřebujte řidičské oprávnění.

Technickou lahůdkou je odnímatelná boxová li-ion baterie o kapacitě 720 Wh pokrytá solárními články. Kapacita baterie umožňuje až 40 kilometrů dlouhou jízdu.

Solární články jsou za 8 hodin na přímém slunci schopny poslat do baterie 180 Wh elektrické energie, což se rovná 10 km jízdy.

V odnímatelném solárním krytu baterie jsou navíc dva USB porty pro elektronické přístroje. Solární panel tak lze použít jako externí zdroj elektrické energie.

Elektronika kola Beast komunikuje přes Bluetooth s chytrým telefonem. Ve speciální aplikaci lze sledovat nejrůznější jízdní údaje, dojezd, stav baterie, teplotu motoru nebo navigační mapu.

Elektrokolo Beast tak nasleduje zajímavý trend poslední doby, kdy palubní desku dopravních prostředků nahrazují chytré telefony nebo tablety.

Elektrické jízdní kolo Beast půjde poprvé koupit letošní léto za 3200 dolarů (63 000 Kč). Daymak nabízí i verzi s ocelovým rámem a slabší olověnou baterií (576 Wh) za 1190 dolarů (23 430 Kč). Musíte se ale smířit s hmotností 75 kg a menším dojezdem.

Daymak
Zpět na HybridPřidat komentář

Než tento těžký a předražený nesmysl bych si raději koupil:

http://www.svet-elektrokol.cz/products/elektricka-kolobezka-nitro-scooters-xe1200-lifepo4-20ah-novinka-2013/

cena pod 25 000 Kč
výkon přes 1000 W
akumulátor 48 V, 20 Ah LiFePO4 (960 Wh)
hmotnost vč. baterií 34 kg
je to skládací, k zakoupení i servis v ČR - co více si přát?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

... je to Dymak !!!!
Pan redaktor to špatně opsal ... :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Opravili jsme, díky :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Možná "nepraktické"...
...ale např. na vesnici na jízdu po "polňace" do lesa, nebo do "vesnického" obchodu pro rohlíky... se mi to zdá OK, zvláště ta levnější varianta se mi nezdá moc cenově "natažená"...a kdyby bylo možné pořídit např. jen kola a dobastlit to....
Google nějak nemůže ten Daymark najít, kdo to najde, prosím link.... dik

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to o ničem.

Jízda na takovém "jízdním kole" by v ČR asi byla hodnocena jako jízda na neschváleném motocyklu se všemi důsledky pro řidiče - vozidlo jede bez šlapání rychlostí vyšší než 25km/hod., výkon motoru je vyšší než max. 250W, není osazena RZ, řidič nemá při jízdě ochrannou přilbu atd.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

příklad NEPRAKTICKÉ ( pomalé, malý dojezd, bez nosiče či brašny jako na kole či motocyklu )a k tomu DRAHÉ věci


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station