Leaos: elektrokolo pro designově náročné

„Vyvinuto s vášní, postaveno srdcem,“ zní slogan italské značky Leaos, která se zabývá vývojem a výrobou elektrických kol. A elektrokola to nejsou ledajaká. Jde o vpravdě mistrovské kousky, nad kterými zaplesá každý nadšenec pro moderní design.

Designové elektrokolo Leaos – italský design, evropská cena
foto: Leaos

Masivní rám elektrokola Leaos, které je k dispozici ve dvou barevných verzích černá a bílá, pokrývá plast tvrzený uhlíkovými vláknmy (). Uvnitř rámu se pak skrývá 11,6Ah vyjímatelná baterie značky BMZ, kterou lze dobíjet jak přímo v kole, tak mimo něj.

Elektromotor (36 V) o výkonu 250 W/350 W je umístěn ve středu. V prodeji jsou dvě verze elektrokola: jedna s omezením rychlosti na 25 km/h, druhá s max. rychlostí 45 km/h (ta už je však v rámci klasifikována jako moped a potřebujete pro ni značky).

auto elektrokolo elektrické jízdní kolo Leaos Itálie

foto: Leaos

Brzdy jsou hydraulické. Převodovka nese značku NuVinci Harmony. Světla zajistila Supernova. Celková hmotnost elektrického kola Leaos je 22 kg.

Cena začíná na 4980 euro (v přepočtu asi 135 000 Kč). Firma dodává kola expresním kurýrem do většiny zemí Evropské unie vyjma Rumunska, Bulharska, Irska, Norska a ostrovů. V online konfigurátoru si kolo navíc můžete dovybavit nejrůznějšími vychytávkami a příslušenstvím (držák pro smartphone apod.).

Leaos

9 Comments on “Leaos: elektrokolo pro designově náročné”

  1. Ohraná písnička:
    Ohraná písnička: kosmický design nebo funkčnost. Těch pár zoufalců co koupili designové GoCycle a mysleli si, že je to OK pro denní dopravu by mohlo vyprávět..
    Letos je asi poslední rok, kdy se dá natlačit něco podobného early adopterům za nereálné penize. Proto na AMS letišti už koupíte i Mando ebike, i když to vlastně nefunguje:-)

Napsat komentář