E-REV

Jan Horčík - 17 Září 2009

E-REV Opel Ampera

Označení, které si pro svůj plug-in hybrid Chevy Volt zvolila americká automobilka General Motors. E-REV je zkratka pro "Extended Range Electric Vehicle", neboli "elektromobil s rozšířeným dojezdem". Používat zde slovo elektromobil je však značně nevhodné. Princip automobilu označovaného jako E-REV spočívá v tom, že obsahuje spalovací motor i elektromotor, podobně jako jiná hybridní auta.

Rozdíl je v tom, že benzinový agregát se využívá pouze jako elektrický generátor, který může a) dobíjet baterie, b) přímo dodávat energii elektrickému pohonnému systému. Benzinový motor však v tomto případě nemůže přímo pohánět kola automobilu. Obvykle se takováto auta označují jako plug-in sériový hybrid. Takto postavený je například pohonný systém zvaný Voltec, který GM buduje právě pro Chevy Volt, ale také např. Opel Ampera a další vozy.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station