Škoda Superb v Číně: spotřeba 4,5 l/100 km

dosáhla výjimečného rekordu: z Šanghaje do Pekingu na méně než jednu nádrž. Nádrž byla na startu v Šanghaji zapečetěna za přítomnosti dvou právníků. Rekordu bylo dosaženo za běžného silničního provozu. Vůz před jízdou absolvoval běžnou kontrolu v autorizovaném servisu . Řidičem byl čínský režisér a rallye jezdec Li Č’.

Dálkové jízdy jsou oblíbenou cestou automobilek jak poukázat na nízkou spotřebu svých modelů
foto: Škoda Auto

Rekordní cestu Li Č’ odstartoval v Šanghaji a na trase do Pekingu dosáhl spotřeby paliva necelých 4,5 litru/100 km. Tato hodnota je jasným potvrzením vysoké energetické úspornosti moderních pohonných jednotek vlajkové lodi značky ŠKODA.

S motorem 1.4 TSI DSG je Superb jedním z mála automobilů třídy B, které vyhovují požadavkům nových pravidel EEP (Environmental Economic Policies) platných v Číně od 1. října 2011. Jejich splnění je u každého vozu prodaného v Číně dotováno částkou 3.000 jüanů.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA China Dr. Gerrit A. Marx po příjezdu vozu do Pekingu řekl: „ŠKODA je společnost, které záleží na životním prostředí. Naším prvořadým cílem je nabízet účinnou technologii ve všech našich modelech, a to za přijatelné ceny. Vůz Superb 1.4 TSI DSG nabízí velkorysý prostor pro všechny cestující a jeho motor o výkonu 96 kW ukázal, čeho je možné dosáhnout prostřednictvím kombinace optimalizované technologie a úsporného stylu jízdy. Takto nízká spotřeba je důkazem kvality Superbu, ale demonstruje také vynikající kvalitu čínské infrastruktury a význam úsporného stylu jízdy, neboť řidičova pravá noha může ovlivnit spotřebu z více než deseti procent.“

„Abych jel takto extrémně dlouhou vzdálenost takto pohodlně a zároveň úsporně, to se mi opravdu stává málokdy,“ komentoval svou jízdu Li Č’. Vynikající kvalita, velkorysý prostor, elegantní design, špičkové bezpečnostní parametry a velmi dobře vyvážený poměr mezi užitnou hodnotou a cenou, to jsou klíčové vlastnosti modelu Superb, jenž je vlajkovou lodí značky ŠKODA nejen na čínském trhu.

Během cesty doprovázel svého čínského kolegu i rakušan Gerhard Plattner, držitel řady rekordů s vozy značek Volkswagen a ŠKODA z nichž tři jsou zapsány i v Guinnessově knize rekordů.

„Superb je skvělým příkladem úsporné spotřeby paliva. Ta je přitom důležitá nejen pro naši peněženku – každý z nás je také odpovědný za ochranu životního prostředí a šetření cennými zdroji. Dosahováním spotřeby paliva hluboko pod normou udávanou výrobcem chceme ukázat, že kromě výrobců automobilů může k dalšímu snižování úrovně znečištění ovzduší přispět každý řidič,“ řekl Plattner.

tisková zpráva

One Comment on “Škoda Superb v Číně: spotřeba 4,5 l/100 km”

Napsat komentář