Škoda představuje auto budoucnosti

Česká automobilka si u britské společnosti Center for Future Studies nechala vypracovat studii, která předvídá jak budou vypadat automobily a autodoprava v roce 2050. Analytici z Centra pro budoucí studia předpovídají, že v budoucnosti převezme většinu kontroly nad automobilem počítač. Postupující robotizace nejenže zvýší , ale navíc umožní pasažérům cestovat prakticky nutnosti cokoliv dělat. Během ranní cesty do práce si tedy klidně budete moct číst například ranní noviny – v digitální verzi na jedné z mnoha obrazovek, samozřejmě.

budou využívat i některých technologií z prostředí leteckého průmyslu. Například pokud se auto přiblíží k jinému autu na nebezpečnou vzdálenost, volant i sedadlo jezdce výstražně zavibrují. Na novou generaci internetu budou připojena všechna digitální zařízení, včetně vnitřního vybavení automobilu, díky čemuž bude mít řidič plný přístup ke své kanceláři. Automobily se také stanou virtuálními kolegy s plnou možností komunikační interakce – auto dokáže předčítat emaily, zapisovat diktované zprávy a podobně.

Automatizované budou ovládat dopravu na většině vytížených komunikací, čímž vytvoří linky automaticky kontrolovaných vozidel, které se budou pohybovat v těsné blízkosti u sebe ve vysokých rychlostech. Tyto systémy samozřejmě také dokáží vypočítat nejkratší a cenově nejefektivnější cestu.

Bohužel, ve studii není žádná zmínka o pohonu automobilů budoucnosti, tj. zda půjde o , , , či jiný typ alternativního pohonu. V každém případě zástupci Škody potvrdili, že mnoho pokrokových technologií se objevilo či objeví už v modelech , a .

Napsat komentář