Škoda partnerem mezinárodní soutěže Smart Mobility Hackathon

redakce - 24 Únor 2017

Škoda je partnerem mezinárodní soutěže ,Smart Mobility Hackathon‘ v Praze, zaměřené na vytvoření nových inovativních řešení pro oblast Smart Cities. Studenti, programátoři designéři a další kreativci se mohou hlásit do 28. února na webových stránkách www.ceehacks.com.Přihlášky je možno podávat do 28. února 2017 na adrese www.ceehacks.com. Smart Mobility Hackathon začíná 16. března ve ŠKODA DigiLabu, který analyzuje a vyvíjí nová řešení pro mobilitu budoucnosti.

Přihlášky je možno podávat do 28. února 2017 na adrese www.ceehacks.com. Smart Mobility Hackathon začíná 16. března ve ŠKODA DigiLabu, který analyzuje a vyvíjí nová řešení pro mobilitu budoucnosti.
foto: Škoda

Čtyřdenní akce, trvající od 16. do 19. března 2017, odstartuje ve Škoda DigiLabu. V novém ideovém inkubátoru české automobilky budou účastníci Hackathonu vyvíjet perspektivní koncepty pro Smart Cities, autonomní řízení nebo využívání Big Data.

Vítězný tým získá peněžitou prémii ve výši 5 000 eur od pořadatele CEE Hacks Insane Business Ideas, stáž ve Škoda DigiLabu a vyhlídku na budoucí spolupráci při rozvoji konkrétních nových projektů.

„Věk digitalizace vyžaduje a zároveň umožňuje nová řešení pro naši společnost, naše města a tím i pro mobilitu,“ říká Andre Wehner, vedoucí rozvoje podniku a digitalizace společnosti Škoda.

„V našem Škoda DigiLabu pracujeme na inovativních nápadech, díky nimž má být mobilita stále efektivnější, komfortnější a bezpečnější. Přitom sázíme i na náměty externích kreativních hlav, zvědaví jsme zejména na koncepty účastníků Hackathonu. Škoda neustále investuje do rozvoje chytrého auta a služeb kolem něj, ale bez budoucí chytré infrastruktury ve městech nebude možné využít obrovský potenciál konektivity naplno. Z tohoto důvodu hledáme nové nápady na poli konektivity a mobility pro chytrá města. Chytré nápady pak budeme s jejich autory dále rozvíjet,“ dodává Wehner.

Přihlášky je možno podávat do 28. února 2017 na adrese www.ceehacks.com. Smart Mobility Hackathon začíná 16. března ve ŠKODA DigiLabu, který analyzuje a vyvíjí nová řešení pro mobilitu budoucnosti.

Záštitu nad akcí ,Smart Mobility Hackathon‘ převzala pražská primátorka Adriana Krnáčová. Škoda jakožto oficiální partner akci zahájí 16. března ve svém DigiLabu v české metropoli. V prostorách této ideové dílny vytvoří vývojáři, programátoři, designéři a další kreativní účastníci nejdříve tříčlenné pracovní skupiny.

Následně budou představeny bližší informace k oblastem, v nichž proti sobě týmy nastoupí. Vyvíjet budou náměty, týkající se témat jako Green Mobility, možnosti využití Big Data, autonomní řízení nebo Smart Cities.

V průběhu Hackathonu budou účastníkům k dispozici mentoři mimo jiné i ze společnosti Škoda Autop, kteří jsou experti na danou oblast, a s nimiž budou moci své nápady konzultovat. Účastníci tak získají cenné rady a informace, které jim pomohou v dalším rozvoji jejich projektů.

19. března pak představí své koncepty porotě. Vítězný tým obdrží peněžitou prémii ve výši 5 000 eur od pořadatele a další ceny od oficiálních partnerů. Škoda kromě jiného poskytne možnost stáže ve svém DigiLabu.

Škoda považuje digitalizaci, konektivitu a nová řešení, související s mobilitou, za hlavní pilíře své Strategie 2025. Proto je automobilka otevřená přemýšlivým a kreativním lidem. Vybraná kreativní řešení účastníků Hackathonu dostanou šanci na další rozvoj a dovedení do stádia produktů nebo služeb, souvisejících s mobilitou, které budou přinášet zisk.

Při Hackathonu pracují studenti, programátoři, designéři a další kreativní lidé pod časovým tlakem na projektu, zadaném organizátorem akce. Název je složeninou pojmů ,Hack’ a ,Marathon‘. Stejně jako počítačoví hackeři účastníci řeší záludné problémy a vyvíjí nová řešení.

Hackathon může trvat od několika hodin až do několika dní. Na začátku představí pořadatel výzvy a úkoly, které je třeba vyřešit. Následně účastníci vytvoří malé skupiny. Každý tým se skládá z odborníků na různé oblasti. Na konci Hackathonu představí jednotlivé skupiny svá řešení odborné porotě.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Asi tomu budou spíše více rozumět Pražáci, kteří si jí užívají online, ale doposud na co sáhla Krnda, která na akcí převzala záštitu, tak to šlo do kopru nebo stálo za starou belu. Když, tak mne opravte, Prahu pouze z donucení navštěvuji.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To sa nedá čítať.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Cože? Oktávka s 60kWh baterií jde na trh příští rok? OU. NE. Tak... Škoda :-D.


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil