Škoda Citigo CNG hlavní výhrou E.ON Energy Globe Award

E.ON Škoda Citigo na CNG

, nejmenší a zároveň nejnovější přírůstek mladoboleslavské automobilky, má být ve verzi dostupná již letos na podzim. V tom samém čase bude vrcholit čtvrtý ročník soutěže , která vstoupila do povědomí jako udílení „ekologických Oskarů“. Poměrně logicky tedy vypadá vstup největší domácí automobilky do celého podniku v roli generálního partnera.

Označení CNG verze vozu Škoda Citigo.
foto: Hybrid.cz

Absolutní vítěz soutěže si přijde mimo Škody Citigo CNG také na domácí plničku z dílny Motor Jikov – to aby měl kde tankovat, pokud by se v jeho blízkosti nenacházela jedna ze 40 veřejných . Ostatní finalisté však také nepřijdou zkrátka. Satisfakcí za jejich snahu bude roční bezplatné zapůjčení plynového Citigo s kilometrovými náklady hluboko pod jednu korunu.

Kombinovaná spotřeba Citigo CNG totiž dle oficiálních údajů činí 2,9 kg/100 km. Při ceně cca 24 Kč/kg CNG vychází jeden kilometr na skvělých 0,70 Kč (a 79 gramů CO2). Litrový motor speciálně upravený pro spalování zemního plynu disponuje maximálním výkonem 50 kW, což bude pro takové jistě dostatečná hodnota. Pokud nebude stačit 12 kg CNG, řidič může využít desetilitrové benzínové nádrže, jež by měla vystačit na více než 200 km.

Škoda Citigo test

Do kufru CNG verze Škoda Citigo se nevejde rezerva.
foto: Hybrid.cz

Projekty finalistů si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách soutěže, kde máte již nyní možnost hlasovat. A pozor! Jeden vylosovaný hlasující z řad široké veřejnosti odjede na E.ON e-max 80L.

Napsat komentář