Škoda Auto předala první elektromobil Enyaq iV zákazníkům v Norsku

Jan Horčík - 27 Duben 2021

První elektromobil Škoda Enyaq iV byl předána zákazníkům v Norsku. Právě na skandinávské trhy zahájila Škoda dodávky, západní a střední Evropa bude následovat.Silje Talsæte a její partner Øyvind Espelund jsou prvními zákazníky na světě, kteří si převzali model ŠKODA ENYAQ iV.

Silje Talsæte a její partner Øyvind Espelund jsou prvními zákazníky na světě, kteří si převzali model ŠKODA ENYAQ iV.
foto: Škoda

V Norsku byl dodán zákazníkům celosvětově první elektromobil Škoda Enyaq iV, který u obchodníka s vozy Škoda ve městě Moss převzala rodina Espelund Talsæte. Po zahájení dodávek na skandinávské trhy bude v květnu a červnu 2021 následovat západní a střední Evropa.

Martin Jahn, člen představenstva za oblast prodeje a marketingu, říká: „Předání prvního vozu Enyaq iV zákazníkovi je pro nás mimořádný okamžik. S tímto modelem zahajujeme ve společnosti Škoda Auto éru elektromobility. Po uvedení na trh ve Skandinávii začnou v příštích několika týdnech dodávky v západní a střední Evropě. Jsem rád, že naše první plně elektrické SUV dokázalo mladou norskou rodinu přesvědčit, a přeji jí bezpečnou cestu a spoustu zábavy s jejich novým vozem ENYAQ iV.“

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Ano , viděl sem už dva u nás. Tak asi nějací papaláši se už vozí :)

---

Tesla SpaceX

Obrázek uživatele Marek_

Na tipcars a sauto jsem jich už v lednu taky pár viděl, s dodáním v 02/2021, nové od dealera. Tak asi všichni lžou :-) A naživo už jsem potkal asi 3 kusy v okolí naší malé vesnice.

---

Lexus GS 450h Premium

V okoli Mlade Boleslavi jezdi cela armada zkusebnich Enyaqu a maji za ukol jezdit, jezdit a jeste jednou jezdit. Bohuzel okupuji vsechny nabijecky v okoli. V Liberci se pomalu neda nabit, vsude Enyaq s RZ F. Je to zkusebni RZ.

Obrázek uživatele Marek_

Co jsem viděl já už tak min. před měsícem, tak to byly normální EL značky. Jako jo, je možné, že Škodovka je začne "oficiálně" dodávat teď, ale je fakt, že spousta jich už jezdí na normálních značkách a už byly i k dispozici u prodejců, alespoň co jsem koukal s dodáním v únoru. Ale nezkoumal jsem to...

---

Lexus GS 450h Premium

V CR jezdi jen sluzebni vozy v ramci predprodejniho testovani zamestnanci. Oficialni prodeje jeste nezacli...

Ne teda, prvni zakaznici pry prevzali enyaqy uz pred vanocemi. Nekdo se tady zarucoval a skoro prisahal na zivot svych deti. A ted potvrdila Skodoffka, ze lhali jako babis.

Obrázek uživatele ozana

Nebo lže škodovácký marketing.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Obrázek uživatele Kuk

Na FB je pár jedinců z ČR co se v Enijaku už proháněj pěknejch pár měsíců a působí to tak že jim to auto říká pane. Tak nevím.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Bracha videl jednoho vcera v Praze. A ID.4 ten samej den. Ale komu rikaji pane samozrejme nevim.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.