Saab dodá do Číny přes 250 000 elektromobilů

auto elektromobil Saab 9-3 NEVS Čína

Švédský Saab se po neslavném krachu, převzetí čínskou automobilkou Geely a přejmenování na National Electric Vehicle Sweden (NEVS) snad konečně zvedá z popela. Má objednávky na statisíce elektromobilů.

Nové elektromobily NEVS (Saab) pro Čínu budou pravděpodobně založeny na modelu Saab 9-3 ePower
foto: NEVS

V prosinci 2015 ohlásila společnost NEVS, že pro čínskou společnost Panda New Energy, která v Číně pronajímá elektromobily, dodá 150 000 elektromobilů v hodnotě $12 mld.

Dalších 100 000 elektromobilů pak má NEVS vyrobit pro své partnerské společnosti. A nejnověji získala firma zakázku na 20 000 elektromobilů za $1 mld. pro čínskou společnost Volant Industry Co. (Volinco). Ta je využije jako vozy pro své zaměstnance.

Plnění zakázek se má dít během let 2017 až 2020. Za daných objemů není divu, že NEVS už dnes staví novou továrnu v osmimilionovém čínském městě Tchien-ťin, kam bezesporu přenese velkou část švédského know-how.

autobloggreen

6 komentářů u “Saab dodá do Číny přes 250 000 elektromobilů”

  1. to nebude pro evropu, tady
   to nebude pro evropu, tady se čínský auta mizerně prodávají. A taky na co to vozit do evropy, když v číně je vláda dotuje k provozu doma, v číně. To je jasný, to je armáda na pomoc vyčištění čínskýho vzduchu a na další snížení závyslosti na vlezlých evropských automobilkách. Neboli Evropský automobilky v Číně prodají zase o trochu spalovacích šrotů méně 😉 JEDINĚ DOBŘE !!

  2. Pokud půjde vše podle
   Pokud půjde vše podle plánu, chtějí do roku 2020 představit 4 typy nových elektromobilů. Viděl jsem skici a jsou to zajímavé crossovery. Finance by na to díky těmto zakázkám mohli mít. Bylo by to dobře pro větší konkurenceschopnost a další snižování cen elektromobilů.

   Milý eHonzo, oni s něčím začít musí a ten SAAB 9-3 bude po mechanické stránce, zpracováním a bezpečností dál než Tvůj slavný Leaf… 😀

Napsat komentář