Saab připravuje testovací elektrická auta podle příští 9-3

V prvním čtvrtletí 2011 pustí na silnice testovací založená na novém modelu Saab 9-3. Chce získat zkušenosti s novými technologiemi, které bude možné rychle implementovat do dalších modelů.   

„Klíčovým krátkodobým cílem je snížit spotřebu paliva. Můžete elektrifikovat některé části automobilu,“ komentoval testování Jan Ake Jonsson, šéf automobilky. Když ale byl redaktory Inside Lane dotázán na rok kdy by se mohl objevit první Saab s tím, že slyšeli něco o roku 2016, odbyl je prostě tím, že „na to nemá odpověď nikdo“.

Podle Jonssona spočívají hlavní překážky v rozvoji elektromobilů především v a myslích spotřebitelů. „Bude to nějaký čas trvat,“ dodal. Saab se však musí alternativními pohon zabývat nejen kvůli tržním zákonistem, ale i z popudu svých investorů, tj. švédské vlády a Evropské investiční banky. Do budoucna slibuje Saab u všech budoucích motorů podporu pro . Tyto vozy mají být k dispozici po celém světě. Navíc přijdou i a .

Dále se Inside Line šéf automobilky svěřil, že malé přeplňované motory jsou podle něj jednou z cest do budoucnosti. Nastínil také roadmapu nových modelů. Faceliftovaná 9-3 bude představena koncem letošního roku, nová 9-4X v dubnu 2011. V červenci 2011 představí Saab 9-5 kombi. V roce na trh přifrčí nový Saab 9-3. Automobilka by chtěla vyrábět zrhuba 120 000 – 125 000 aut ročně. Největším trhem budou pro Saab i nadále .

Inside Lane

Napsat komentář