Rimac Nevera: elektrický sporťák s ultimátní cenovkou, ze které padá čelist, má maximálku 415 km/h!

Chorvatská automobilka Rimac Automobili si mezi motoristickou smetánkou vydobyla již pevné místo. Její Concept_Two se nyní proměnil v model Nevera a jde do výroby.

Rimac tvrdí, že Nevera ujede až 650 km (dle NEDC). O dojezd ale v tomhle případě vůbec nejde.
foto: Rimac Automobili

Rimac Automobili za poslední dva roky nasbíral investice od Hyundai i Porsche. Možná i díky autosalonu Ženeva 2018, kde byl představen Rimac Concept_Two (C_Two), druhá generace superdrahého elektrického sporťáku.

Rimac Nevera

Rimac Nevera
foto: Rimac

Další tři roky chorvatští inženýři svůj stroj ladili, až ho vyladili. Jeho nová podoba se jmenuje Nevera. Většina klíčových komponent je vyvinuta přímo v Rimacu.

Rimac Nevera

Rimac Nevera
foto: Rimac

Auto je poháněno čtyřmi elektromotory, díky kterým dokáže Nevera z 0 na 60 MPH (0-96 km/h) zrychlit během 1,85 sekundy. Max. výkon je 1427 kW při toč. momentu 2300 Nm. Max. rychlost je 415 km/h!

Rimac Nevera

Rimac Nevera
foto: Rimac

Zadní elektromotory jsou doplněny o dvoustupňovou převodovku. Předním elektromotorům stačí jednostupňová. Energii čerpají ze 120kWh baterie (Li-Mn-Ni, články 2170, celkem jich je 6960), resp. dvou packů, které je možné rychlonabíjet přes CCS.

Rimac Nevera

Rimac Nevera
foto: Rimac

Rimac původně u Concept_Two tvrdil, že cena bude opět kolem $1 mil. Nevera ale mezitím významně podražila, cena elektromobilu stoupla na €2 mil., v přepočtu tedy přes 50 milionů korun. Celkem má být vyrobeno 150 kusů. Dodávky začnou už brzy.

tisková zpráva

Tři komentáře u “Rimac Nevera: elektrický sporťák s ultimátní cenovkou, ze které padá čelist, má maximálku 415 km/h!”

Napsat komentář