Renaultem otřásá špionážní aféra

automobilka , která vsadila na budoucnost elektrických automobilů, odvolala své tři vysoce postavené manažery. Jak ve středu uvedla agentura AFP, důvodem by mělo být porušení obchodního tajemství týkající se nově vyvíjených vozidel.   

Mluvčí Renaultu potvrdila, že firma skutečně odvolala tři manažery. Jsou podezřívání z porušení blíže nespecifikovaných předpisů. Mluvčí nicméně označila situaci za „vážnou“.

„Na konci srpna 2010 jsme byli upozorněni na porušování dodržování etického kodexu. Vyšetřování které následovalo vedlo k odvolání tří vysoce postavených zaměstnanců naší společnosti,“ potvrdila mluvčí, aniž by uvedla další podrobnosti. Dodala pouze, že Renault zatím v této aféře nepodal žádní trestní oznámení.

Zdroj, který si nepřál být jmenován, agentuře AFP sdělil, že za pozastavením činnosti manažerů byl únik tajných informací z centra pro vývoj . Jedná se údajně o tři vedoucí pracovníky angažované v různých projektech.

Jeden z nich měl být dokonce členem řídícího výboru čítajícího 30 nejvyšších manažerů v čele s generálním ředitelem . Všichni tři byli nuceni v pondělí opustit své kanceláře.

Renault se nepotýká s touto situací poprvé. Vroce 2007 propukl skandál poté, co jistý časopis publikoval fotografie a plány dvou nově vyvíjených modelů automobilů. Renault tehdy reagoval podáním žalob na podezření ze spáchání průmyslové špionáže.

Špionážní aféry se nevyhnuly ani takovým firmám jako je výrobce pneumatik nebo výrobce autodílů .

Automobilka Renault plánuje v polovině letošního roku uvést na trh elektrickou verzi svého modelu s cenou okolo 25 000 eur a také elektrickou dodávku za cenu 20 000 eur. Tato auta se mají stát vlajkovými loděmi automobilky v oblasti elektromobility.

Na přelomu roku by měly jejich řady rozšířit ještě menší modely aut a .

Dva komentáře u “Renaultem otřásá špionážní aféra”

  1. Informací o této kauze je
    Informací o této kauze je málo … snad jen to, že se mělo jednat o únik informací o vyvíjených elektromobilech Renault, únik měl být údajně do Číny.
    V tom případě bych si ovšem troufl tipovat, že šlo o únik informací k elektromobilu Z.O.E. Ten totiž na rozdíl od jiných současných seriově vyráběných elektromobilů, prý chystá opravdu cosi vyjímečného — pohon a zavěšení kol tzv. Active-Wheel. (sedmikilový 30 kW elektromotor v každém poháněném kole, naklápění vozu dalším elektromotorkem unitř kola … atd.). Jsem zvědav, zda tuto lahůdku pustí do seriové výroby a jak se to potom bude chovat na silnici.

  2. Fluence sa Renaultu vydaril
    Fluence sa Renaultu vydaril a kombi vypada este lepsie. Je to dokaz toho, ze ked chce clovek pekne auto nemusi to znamenat, ze za to da nehorazne peniaze. Myslim, ze s tymto autom Renault poriadne zamiesa karty ostatnym automobilkam, vratane VW. Na elektromobil som samozrejme zvedavy, lebo v tejto triede je to hned za Teslou, ak sa nemylim.

Napsat komentář