Rekord: elektromobil ujel 1000 km na jedno nabití!

Daihatsu Mira, stejné elektrické auto, které v listopadu 2009 ustanovilo rekord v dojezdu elektromobilu na jedno nabití na 555,6 km, se aktuálně překonalo. Na okruhu ujelo 1003,184 km!

Narozdíl od minulého rekordu, který se podařilo uskutečnit v podmínkách skutečného provozu, se tento odehrál na závodním okruhu ve městě Shimotsuma, prefektuře Ibaraku.

Celkem elektromobil jezdil 27 hodin stálou rychlostní asi 40 km/h. Za volantem se vystřídalo 17 řidičů. Šlo o úplně stejný model, jen spotřebu se vývojářskému týmu podařilo snížit na 60,5 Wh/km.

Díky baterii o celkové energii 74 kWh, snížení hmotnosti (např. za pomoci ultralehké sedačky z uhlíkových vláken Recaro) a pneumatikám se sníženým odporem Toyo dokázalo elektrické auto ujet celem 1003,184 km na jedno nabití. Naplno se tak ukazuje potenciál, který už dnes elektromobily mají.

5 komentářů u “Rekord: elektromobil ujel 1000 km na jedno nabití!”

 1. Jak si představuji
  Jak si představuji elektromobil jsem již před lety ukázal Malý, lehký s bateriemi v podlaze. vzhledem k tomu, že většinou jezdí pouze řidič, bylo řízení centrální. Podle tohoto konceptu nakonec vznikla MIA , kterou francouzi „dostali“ až na silnici. Nyní mám tři a jednu upravuji tak, jak měla být postavena. Bude mít silnější motor, větší baterii a budete ji moci vidět asi příští rok. Měla by ukázat, že i tímto autem lze objet zeměkouli. http://www.80edays.com

 2. Dojazd elektromobilu nie je
  Dojazd elektromobilu nie je problém, je to otázka kapacity akumulátoru. Myslíte, že aj ceny? Ja nie, stále mám totiž pocit, že sa nám snažia ako obvykle ponúknuť ležiaky zo 70-tych rokov. V princípe len vymenili batérie za modernejšie.
  Elektromobil je potrebné vyvinúť od nuly ako novú konštrukciu!!!
  Ža by to bolo drahé – nedajte sa obalamutiť – pri momentálnej automatizácii výroby?
  Dúfam, že Toyota s Teslou sa do toho pustia tak, ako si to elektromobil žiada.
  Dúfam, že to bude skoro.

Napsat komentář