RegioJet a Škoda Auto DigiLab spojují síly, z vlaku budete moct přesednout na elektroskútr

redakce - 08 Září 2020

Jízdenky RegioJet se nově dají kombinovat s možností využít nabídku sdílených elektrických skútrů BeRider nebo pronájmu auta flotily HoppyGo.Škoda Auto DigiLab uzavřel partnerství s provozovatelem železniční a autobusové dopravy – společností RegioJet.

Škoda Auto DigiLab uzavřel partnerství s provozovatelem železniční a autobusové dopravy – společností RegioJet.
foto: Škoda

Chytrým propojením svých služeb v České republice umožňují partneři komfortní dopravu od dveří ke dveřím bez toho, aby cestující měli potřebu využít vlastnit auto. Uživatelé RegioJetu mohou pro jízdu na nádraží nebo z nádraží využít jak elektrický skútr BeRider, tak i auto z platformy pro peer-to-peer carsharing HoppyGo.

Jádrem partnerství jsou praktická řešení mobility pro první a poslední míli: Lidé by se tak měli dostat kombinací více dopravních prostředků od dveří ke dveřím.

První konkrétní krok v praxi obou partnerů je propojení jízdních dokladů RegioJet se službou BeRider. Při koupi jízdenky na autobus nebo vlak RegioJet obdrží cestující zvýhodněnou možnost zaregistrovat se do služby sdílení elektrických skútrů BeRider.

Po potvrzení obdrží e-mail s kódem na 60 volných minut, díky němuž se může na skútru bezplatně dopravit na nádraží nebo z nádraží. V letošním roce BeRider vstoupil v Praze do své druhé sezóny a jeho obliba roste: 80 tisíc uživatelů už ujelo na elektrických skútrech přes 500 tisíc kilometrů.

Podle podobného vzoru zapojí partneři i peer-to-peer carsharing HoppyGo. Nově registrovaní uživatelé HoppyGo obdrží k jízdence RegioJetu kredit ve výši 500 Kč na pronájem vozu.

Cestující tak můžou například jet sdíleným osobním vozem na nádraží, tam jej v budoucnu odstavit na rezervovaných parkovacích místech a pokračovat v cestě autobusem nebo vlakem RegioJet.

Plány obou partnerů však jdou ještě dál: spoje RegioJetu budou v budoucnu k mání i přes multimodální aplikaci Citymove, která je k dispozici v Praze.

Přes ní bude možné pro plánovanou cestu předem vytvořit tu nejlepší kombinaci dopravních prostředků jako vlak či autobus RegioJet, elektrický skútr BeRider, sdílený vůz HoppyGo, prostředky MHD, sdílená kola nebo taxi.

Uživatelé si můžou dotykem prstu vybrat vhodné dopravní prostředky, rezervovat je, rovnou zaplatit a získat tak pro sebe nejpohodlnější spojení. Jízdenky RegioJet bude možné rezervovat přímo v aplikaci. BeRider a HoppyGo patří již teď k možnostem mobility nabízeným prostřednictvím aplikace Citymove.

Partnerství tímto otevírá ideální přístup k mobilitě pro všechny lidi, kteří sami nevlastní žádný vůz, ale chtějí být mobilní bez omezení. Propojení služeb sdílené mobility s dálkovou železniční a autobusovou dopravou snižuje emise i zatížení center měst.

Škoda Auto DigiLab podporuje jak transformaci Škoda k Simply Clever Company pro nejlepší řešení v oblasti mobility, tak i hlavní činnost výroby vozů vývojem digitálních řešení a budováním ekosystému služeb mobility.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Anonym123

pár rokov dozadu sk regionálna trať mala elekktrokolobežky vo vlaku a mohli ste na nich zo stanice.
firma dotáciu vzala, železnica dettto, bežalo to pár mesiacov a upadlo do zabudnutia.

Obrázek uživatele Radovan

Te nepůjde, z vlaku přesednout na skůtr. Skůtr nedává schody, dokonce ani ty jezdící. To by musel vlak stát stále na prvním nástupišti u staniční budovy. :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil