PSA a Total budou společně v Evropě vyrábět bateriové články

redakce - 07 Září 2020

Skupiny PSA a Total vytvořily „Automotive Cells Company“, společný podnik na výrobu baterií v Evropě.Založením ACC vznikl další významný subjekt na výrobu baterií v Evropě.

Založením ACC vznikl další významný subjekt na výrobu baterií v Evropě.
foto: PSA

Skupiny PSA a Total/Saft podepsaly dohodu o vytvoření společného podniku ACC. Generálním ředitelem firmy ACC odpovědným za její založení a vývoj byl jmenován Yann Vincent, předsedou představenstva se stal Ghislain Lescuyer.

Oba partneři tímto spojením vytvářejí globální subjekt zaměřený na vývoj a výrobu baterií pro automobilový průmysl s cílem přinášet výsledky na nejvyšší světové úrovni, a to už od roku 2023.

Total/Saft vloží do společného podniku své odborné znalosti v oblasti výzkumu, vývoje a industrializace a skupina PSA své znalosti automobilového trhu a zkušenosti s velkosériovou výrobou.

Středisko výzkumu a vývoje v Bordeaux a pilotní závod ve francouzském Nersacu již vstoupily do počáteční fáze, která umožňuje vývoj nových, vysoce výkonných technologií lithium-iontových článků.

Po ukončení této fáze výzkumu a vývoje se plánuje zahájení sériové výroby ve dvou „gigatovárnách“, ve francouzském Douvrinu a poté v německém Kaiserslauternu.

Cílem tohoto projektu je:

Reagovat na výzvy přechodu na nové zdroje energií snížením ekologické stopy vozů v celém hodnotovém řetězci ve snaze nabídnout čistou a dostupnou mobilitu;

Vyrábět baterie pro elektrické vozy, které budou na nejvyšší technologické úrovni z hlediska energetické náročnosti, dojezdu, doby nabíjení a uhlíkové stopy.

Vyvinout výrobní kapacitu nutnou pro schopnost reagovat na růst poptávky po elektromobilech na evropském trhu, který by měl podle odhadů dosahovat do roku 2030 kapacity 400 GWh baterií, což je patnáctinásobek současného trhu.

Zajistit výrobní nezávislost Evropy jak při vývoji, tak při výrobě baterií s počáteční kapacitou 8 GWh, do roku 2030 by měla obě výrobní místa dosahovat kumulativní kapacity 48 GWh. To bude odpovídat výrobě 1 milionu elektromobilů ročně, tj. více než 10 % evropského trhu.

Získat pozici zásadního subjektu na trhu zajišťujícího dodávky pro výrobce elektromobilů.

Projekt získal finanční podporu francouzských a německých úřadů ve výši 1,3 miliardy EUR. Obdržel souhlas evropských institucí, jakožto důležitý projekt společného evropského zájmu (Important Project of Common European Interest IPCEI), což svědčí o jeho strategickém významu pro přechod mobility na nové zdroje energií. Celý projekt představuje investice ve výši více než 5 miliard EUR.

Ghislain Lescuyer, předseda představenstva, k tomu řekl: „ACC je výsledkem společné vize a touhy výrobců a evropských a vnitrostátních orgánů vytvořit podnik, který se stane lídrem evropského trhu v oblasti baterií. V Evropě máme dovednosti nutné pro vývoj těch nejlepších technologií, kterými se odlišíme od asijské konkurence. ACC tak podpoří přechod na elektrickou, účinnou, bezpečnou a udržitelnou mobilitu.
Yann Vincent, generální ředitel ACC, prohlásil: „Dostal jsem velkou příležitost realizovat tento strategický projekt jménem obou společností. Jsem přesvědčen, že kombinace know-how a touhy uspět přivede tým ACC v nadcházejících letech na nejvyšší úroveň technologické a ekonomické konkurenceschopnosti.“

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Pro 90% evropskych ridicu se brzy zhrouti svet. Nejenom ze jim milovane smradochy zakazou, oni je budou jeste kupovat a potaji suskat, ze je nekdo poradne obelhaval a ze to melo prijit uz davno.

Obrázek uživatele Kuk

Pomalu a zvolna dinosaurům dochází, že bez baterkáren jsou namydlený.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

off

ČEZ se cpe do karvorského kraje s gigatovárnou na baterky. Prej tím chtěj "překlenout útlum těžby uhlí". Hm. :D

Česká gigafactory? Na západě země usilují o příchod výrobce baterií do aut
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ceska-gigafactory-na-zapade-cech-usiluji-o-prichod-vyrobce-baterii-do-aut-118749

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol