PSA a Saft postaví v Evropě dvě velké továrny na baterie

Ve Francii a v Německu postaví společnosti PSA Group a Saft vždy po jedné továrně na výrobu baterií pro elektromobily.

Budoucí podoba továrny ACC, společného joint-venture společností Saft (součást Total) a PSA Group.
foto: ACC

Dvě nové evropské továrny na výrobu baterií vzniknou pod záštitou společného podniku Automotive Cell Company (ACC). Celková roční výroba obou dohromady dosáhne 48 GWh do roku 2030.

Investice se bude pohybovat kolem €5 mld. z čehož €1,3 dodá také . Výroba baterií má začít v roce 2023. Pilotní továrna, investice v hodnotě €200 mil., se má rozběhnout už v polovině příštího roku v lokalitě Saft Nersac v regionu Nová Akvitánie na jihozápadě Francie.

Gigatovárna s počáteční roční výrobou 8 GWh postupně navyšovanou na 16 GWh a 24 GWh pak vyroste v severovýchodní oblasti Hauts-de-France v roce 2023. Stejným postupem pak vznikne gigatovárna v německém spolkovém státě Porýní-Falc.

20 Comments on “PSA a Saft postaví v Evropě dvě velké továrny na baterie”

    1. pardon, chybka se vloudila ono je to PSA… spatna asociace
     pardon, chybka se vloudila ono je to PSA… spatna asociace pres TPCA uz jsem byl na druhem konci sveta.

     Nicmene podstata skoro stenjna Tesla nedela hybridy a k tomu produkuje baterky do energetiky = potrebuje o dost vetsi fabriku na baterky na mensi pocet aut.

 1. Čmoudi se probouzí a zjišťují jestli se jím to pouze
  Čmoudi se probouzí a zjišťují jestli se jím to pouze zdá,že Tesla dělá něco co podle nich nejde,anebo je to skutečnost?!
  Nejspíš se Teslička chystá spojit vlastnosti stávajících baterií s různými vylepšeními,které si postupně patentovala a Maxvelovou technologií,které budou líp přijímat rekuperovanou či nabíjenou energii,jakož to i vydávat v případě potřeby většího množství energie a to bez následků degradace.
  Dokonce bych nebyl překvapen hybridní technologií obou druhů baterií s dalším doladěním a tak se již těším na info o bateriích,které jistě zas posunou Teslu o pár let napřed.

  Jak se asi cítí ti,co chtějí stavět továrnu na baterie v tomhle světle nových informací,začít vyrábět něco,co jiní již považují za zastaralé?

 2. Mě se líbí jak se najednou všichni můžou přetrhnout,
  Mě se líbí jak se najednou všichni můžou přetrhnout, aby si postavili vlastní gigatováárnu na baterky.
  Navíc nevím proč se tam furt skloňuje to slovo giga. Už jsem viděl daleko větší výrobní haly.
  A pokud je to myšleno tak, že jako ta továrna vyrobí více jak 1GWh ročně, tak proč se třeba haly na tavení železa nejmenují tunatovárny? 😀

   1. chyby:
    1) věděli že to jde a nechtěli do toho jít

    chyby:
    1) věděli že to jde a nechtěli do toho jít úmyslně, pro vlastní koryta
    2) Elon je donutil myslet na přechod a nebude to zadára
    3) stále do toho nejdou, to pouze na voko marketingově fjůčr vižn do časáku kecaj ale porát u toho v milijónech chrlí fosily 😉 Až to došrotují a dál to nepude pak teprv budou bud vidírat vládu anebo sbalí prachy na důchod zabalí to předaj mladším světe poserse a pudou na důchöd ;)) Vod nich se už nic jinýho čekat nedá.

    a to ještě nejdřív je v plánu položit KONZERVU 2024
    a hned pak eště položit NISSAN 2030 ;))

Napsat komentář