Prodej elektromobilů ve Francii: vede Renault Zoe

Jan Horčík - 10 Červen 2014

Téměř přesně polovinu osobních elektromobilů prodaných ve Francii za květen 2014 tvořil domácí výrobek Renault Zoe. Celkem se prodalo 941 osobních elektromobilů, z toho 472 bylo Zoe. Na druhém místě je Nissan Leaf se 111 kusy.auto Renault Zoe elektromobil Francie

Renault Zoe - nejprodávanější elektromobil ve Francii
foto: Renault

Prodej elektromobilů ve Francii poslední rok měsíčně kolísá od 403 (srpen 2013) do rekordních 1350 (březen 2013, uvedení Zoe na trh). Celkově je nicméně trend pozitivní, protože ještě v lednu 2013 se v celé Francii prodalo pouze 250 elektromobilů.

Francouzská vláda nabízí při nákupu elektromobilu bonus ve výši 6300 euro. I díky tomu - a rozrůstající se nabídce - se prodej elektrických aut v zemi galského kohouta konečně rozjíždí.

Na třetím místě po Zoe a Leafu se umístil Bolloré Bluecar (105), čtyřku má Citroen C-Zero (58), páté místo BMW i3 (51), šesté místo Tesla Model S (43), sedmé Smart ED (41) a poslední tři příčky zaujímají Peugeot iOn (33), Volkswagen e-Up! (26) a Ford Focus Electric (1).

Kromě toho se ale ve Francii dobře prodávají také elektrické dodávky. Celkem se jich v květnu 2014 prodalo 415, lídrem opět zůstává Renault s modelem Kangoo Z.E. (303). Celkově bylo tedy ve Francii za květen 2014 prodalo 1356 plně elektrických vozidel.

InsideEVs
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vo Francuzsku dostane clovek podporu 6300 euro a na Slovensku je v parlamente novela zakona, ktora caka na hlasovanie, ktoru predlozila veduca strana cize nebude problem ju schvalit a je to uprava zakona o poplatkoch za pozemne komunikacie kde sa spomina aj spoplatnenie elektromobilov z dovodu kratenia spotrebnych dani za PHM !!!!!!!!!!!!!

Stupidny bananistan cele Slovensko

Koukám ve Francii se taky lidi potí,když vidí ty stojany....


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?