Postavte vlastní elektromobil a získejte 1 milion korun!

Občanské sdružení Future Age, Ministerstvo dopravy, CzechInvest a společnosti jako ČEZ, Ekobus a AŽD Praha spustily aktuálně na webu www.electricmotion.cz novou soutěž „Postav si elektromobil“. Samotný web má sloužit jako informační portál o vývoji, výrobě a inovacích v oblasti elektromobilů a jejich infrastruktury. Prozatím je však hlavním obsahem zmíněná soutěž a několik videí.

Organizátoři vyzývají týmy studentů technických univerzit nebo výzkumných a vývojových pracovišť, aby se pokusily zvítězit v soutěži o prototyp dvoustopého vozítka pro dvě osoby. Počet soutěžících týmů je však omezen na 10, přihlášky je možné podávat od 25. prosince.

Na webu se můžete seznámit s podrobnějšími podmínkami prototypu funkčního dvoustopého elektromobilu. Vozidlo musí být schopno jezdit minimálně 2 hodiny bez dodatečného nabití se zátěží 1 nebo 2 dospělých osob a musí být schopno dosáhnout minimální rychlosti 30 km/h. Zvláštní zřetel bude brán také na použití recyklovatelných a levných materiálů.

Pro jednotlivé zájemce pak bude otevřena druhá část soutěže o Nejlepší inovace v oblasti technologie či infrastruktury elektrického pohonu. Její účastníci budou odevzdávat stručný popis nápadu s jeho technickou dokumentací, plánkem či grafickým zpracováním.

Vítězný prototyp obdrží finanční odměnu 1 milion Kč a odbornou stáž pro autory ve vybraném vývojovém centru. Tři nejlepší inovace pak získají po 100 000 Kč. Termíny jsou do 31. května 2010 (inovace) a 10. června 2010, tehdy musejí být odevzdány prototypy a proběhne vyhodnocení výsledků.

Zároveň ve čtvrtek 6. května 2010 proběhne doprovodná odborná konference s pracovními semináři. Má být určena především pro podnikatele v lehkém průmyslu, univerzity a vývojová pracoviště. Přednášet budou přední odborníci z Evropy a Spojených států. Hlavní témata: rozvoj dopravních prostředků na elektrický pohon a další infrastruktury.

Čtyři komentáře u “Postavte vlastní elektromobil a získejte 1 milion korun!”

  1. Neviem si celkom predstavit,
    Neviem si celkom predstavit, co sa da na elektromobiloch vymyslat. Problemom su dneska baterie a na ich vyvoj treba daleko viac penazi, ako je 1 milion korun. Zaujimave by bolo skor navrhnut nejaky system rychlodobijania baterii, popripade navrh nejakeho konceptu na zvysenie dojazdu auta na elektricky pohon. Elektromobil ma uz sam osebe mnoho vyhod a daleko nizsiu spotrebu energie, ako spalovacie auta.

Napsat komentář