Porsche zvyšuje podíl v Rimacu na 15,5 %

Rok poté, co Porsche koupilo 10% podíl v chorvatské automobilce Rimac, a hlavně po úspěšném představení elektromobilu Porsche Taycan, zvyšuje automobilka podíl v Rimacu na 15,5 %.

„Rychle jsme si uvědomili, že Rimac a Porsche se toho od sebe navzájem můžou spoustu naučit,“ řekl diplomaticky k nové investici Lutz Meschke, místopředseda výkonné rady Porsche AG.

Navýšení investice si samozřejmě pochvaloval i samotný zakladatel chorvatské automobilky, Maté Rimac. Jeho firma se v průběhu uplynulé dekády stala nejen výrobcem exkluzivních elektromobilů, ale i důležitým dodavatelem velkých světových automobilek.

Takoví jako Aston Martin či Koenigsegg chodí do Rimacu nakupovat vynikající elektrické pohonné systémy a komponenty. Aktuálně se dokonce šušká o spolupráci s Audi ohledně nové R8.

Porsche navíc není ve svých investicích do Rimacu zdaleka osamoceno. Za 80 mil. eur nedávno koupil 10% podíl také Hyundai. I díky tomu má dnes Maté Rimac víc než dost prostředků na vývoj očekávaného elektromobilu Rimac Concept_Two.

7 Comments on “Porsche zvyšuje podíl v Rimacu na 15,5 %”

 1. Když Mate začínal, tak doslova klepal na dveře automobilek
  Když Mate začínal, tak doslova klepal na dveře automobilek a výrobců autokomponentů s nabídkou vlastních technologií a s žádostí o výrobu součástek pro Rimac, ale v ten moment o něj naprosto nikdo neměl zájem a pro všechny byl moc malej a nebo je elektroauta ještě vůbec nezajímaly.
  První spoluprací byl zřejmě progresivní Švéd Kénigsegg a zářném uvedení Rimacova Concept One, který natrh zadel kdejakému supersportu už se karta obrátila.
  Tomu říkám from zero to hero. 😉

  Není ta tak dávno, kdy se Mate vyptával na stránkách kutilských stavitelů elektroaut jaké jsou vlastně výhody a nevýhody vysšího napětí baterií pro nabíjení a pohon elektromobilů. Teď už o tom poučuje ostatní a starý dinosauři s miliardovejma rozpočtama a armádama inženýrů si u něj kupujou předplatný na know how investováním do podílů v Rimacu. ;-D

  Velice doporučuju sérii promo videií co o sobe Rimac natočil. Tam je vidět co takovej malej stratup dokáže s pár lidma narozdíl od dinosaurskejch molochů.

  1. Ten začátek mi trochu připomíná Teslu… v době kdy Elon
   Ten začátek mi trochu připomíná Teslu… v době kdy Elon nabízel spolupráci a obcházel všechny velké automobilky, všude se mu smáli a zavírali dveře… až později to zkusil opatrně Mercedes a byl to pro ně jeden z velmi výdělečných obchodů.

Napsat komentář