Porsche testuje elektrické Boxstery

překvapuje. Potom, co na představilo hybridní dává na vědomí, že pilně testuje několik modelů Boxster čistě na elektrický pohon.   

V okolí Stuttgartu se prohánějí tři značky Porsche. Jedná se o testovací vozy, které mají automobilce nabídnout první vhled do záludností . Tedy jednotlivých komponent, a ovládacího systému. Zároveň tak chce Porsche získat informace týkající se potřebné pro budoucí elektromobilitu.

Co však zní dobře jsou slova Michaela Machta, prezidenta Porsche: „Určitě budeme v budoucnu nabízet elektrické . Takový koncept ale dává smysl pouze v okamžiku, kdy nabízí všechny kvality typické pro Porsche,“ píše se v tiskové zprávě.

Nutno podotknout, že Porsche má v historii automobilového průmyslu a alternativních pohonů nepřehlednutelné postavení. Byl to právě , který první v roce 1899 přišel s hybridním vozem, tehdy spíše „povozem“ jménem Mixte značky Lohner Porsche.

Docela nedávno pak na autosalonu v Ženevě představil ku obrovskému zájmu médií nejen hybridní Porsche 918 Spyder, ale také závodní hybridní vůz . Ten je vybaven dvěma 60kW elektromotory na přední nápravě, čímž dává společně se šestiválcem vzadu celkový výkon 480 koní. Svou sílu už prokázal na okruhu v Nürburgringu při 24hodinovém závodě.

Kromě těchto neprodejných hybridních automobilů však Porsche nabízí také komerční hybridy, a to v podobě modelu se spotřebou 8,2 l/100 km. Na příští rok chystá model se stejným systémem pohonu.

tisková zpráva

Napsat komentář