Porsche Taycan alias Mission E se na novém videu chlubí elektrifikovanou duší

Jan Horčík - 13 Červen 2018

Porsche připravuje půdu pro odhalení svého prvního elektromobilu. Vychází z konceptu Mission E, jmenovat se bude Taycan.Koncept Porsche Mission E už stuttgartská automobilka mnohokrát ukázala. Jak moc se bude lišit výrobní verze bychom se měli dozvědět již brzy.

Koncept Porsche Mission E už stuttgartská automobilka mnohokrát ukázala. Jak moc se bude lišit výrobní verze bychom se měli dozvědět již brzy.
foto: Porsche

Porsche zveřejnilo nové video, ve kterém zevrubně představuje nový Taycan. "Všechny modely Porsche mají něco společného: Mají duši. Jistý pocit, který dostanete jako řidič jakmile usednete za volant," zní popisek.

Z Taycanu je ve videu vidět předek, zadek a silueta. Prozatím o elektromobilu víme, že ujede asi 400 km na jedno nabití (to značí přibližně 100kWh baterii), 0-100 km/h zrychlí během 3,5 sekundy a max. rychlost bude 250 km/h.

Takhle vypadal koncept Porsche Mission E. Výrobní verze se jmenuje Porsche Taycan.

Takhle vypadal koncept Porsche Mission E. Výrobní verze se jmenuje Porsche Taycan.
foto: Porsche

Auto bude poháněno elektromotorem o výkonu 500 kW a bude možné ho nabíjet 800V nabíječkami o výkonu až 350 kW. Vyrábět se má začít v roce 2019.

Cena nového Porsche Taycan by měla být zhruba srovnatelná s etalonem segmentu, elektromobilem Tesla Model S. Zatím se hovoří o $85 000, v přepočtu asi 2 miliony korun. Tolik zhruba stojí i nové elektrické CUV Jaguar I-Pace.

Porsche
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

off

Fully charged live 2018
Malá ochutnávka. Vypadá to že měli fajn párty a že si to všichni užili.
https://youtu.be/WrKfqIB-xCU

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Koncept byl krásnej, ale doufám že to nepodělaj a sériovej model nebude pěkná tuctovka pro německý konzervy, aby je to hned nevyděsilo :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

VW dostal skromnou jen 1 milijardu pokutu

auto.tn.nova.cz/clanek/novinky/dalsi-megapokuta-pro-vw-za-dieselgate-zaplati-miliardu-eur.html

zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/sef-volkswagenu-o-svem-platu-430-milionu-rocne-je-dost-uz-mi-nepridavejte-955492

tyden.cz/rubriky/auta/zajimavosti/sefove-volkswagenu-brali-stomilionove-odmeny_471499.html

chudáci! :))

kcc-hho.webnode.cz/znacka/vw-germany-/


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.