Peugeot-Citroen chystá diesel-hybridní minivan

Francouzi chtějí být výjimeční. Jako jedni z mála se intenzivně zajímají o technologii a chystají i první auta, která ji vybaví. Půjde o minivan .   

Peugeot 3008 Hybrid4 je světově prvním osobním diesel-hybridním autem. Je založen na konceptu Prologue Hybrid4, který byl poprvé představen na 2008.

Konfigurace Peugeot 3008 Hybrid4 je v mnoha ohledech výjimečná. Přední nápravu pohání výhradně dvoulitrový HDi motor, zadní je zase poháněna malým elektromotorem (37 koní), který je umístěn tam, kde byste jinak hledali rezervu.

Výsledkem je šetrná čtyřkolka oplývající všemi přednostmi , přidávající ale navíc výjimečně nízkou spotřebu. Podobně jako v případě , i u nového diesel-hybridu si může řidič vybrat ze tří jízdních módů – čistě elektrický, pouze dieselový a kombinovaný.

Díky výkonu 200 koní a točivému momentu 500 Nm zvládne Peugeot 3008 Hybrid4 zrychlení z 0 na 100 km/h během 8,8 sekundy. Spotřeba se pohybuje kolem 3,4 l/100 km, což je o 35% méně než v případě čistě dieselové verze. Emise jsou nastaveny na 109 g/km.

V konkurenci vozů jako je , pionýr segmentu , a nově také např. , se novému bude podle všeho dařit více než dobře. Co se týká pohonného systému, půjde o vejvyspělejšího zástupce spojení a .

Peugeot 3008 Hybrid4 se začne vyrábět začátkem příštího roku. Do prodeje se tedy dostane v březnu 2011. V současné době už je k dispozici několik prvních testovacích kusů, které už několik měsíců podstupují náročné testy v okolí továrny v Sochaux. Peugeot podle nejnovějších informací počítá i s exportem Peugeotu 3008 Hybrid4 mimo .

One Comment on “Peugeot-Citroen chystá diesel-hybridní minivan”

Napsat komentář