Peugeot SR1 hybrid – budoucnost francouzského lva?

Peugeot představil na Ženevském autosalonu další hybridní koncept. Jde o model Peugeot SR1, který by si leckdo mohl splést s modely automobilky Aston Martin. Auto kombinuje dlouhou příď a ladné křivky. Přesto se celý koncept kabrioletu se tváří poměrně sveřepě, čemuž pomáhají agresivní rysy přední masky, které jí vtiskly ruce francouzských designérů. pokračování…

galerie: Peugeot SR1
Peugeot SR1 Peugeot SR1 Peugeot SR1


O pohon konceptu SR1 se stará hybridní systém Hybrid4. Ten kombinuje přeplňovaný dieselový čtyřválec a elektromotor. Spalovací agregát o objemu 1,6 l je schopen vygenerovat výkon 160 kW a je umístěn vpředu pod kapotou. Zato elektromotor pohání zadní nápravu a jeho výkon je „pouze“ 70 kW.

Při nízkých rychlostech je v provozu jen elektromotor, takže vůz neprodukuje žádné emise. Při klasické jízdě se spouští spalovací motor, kterému pomáhá elektromotor v případě rychlé akcelerace. Všechny tyto režimy umožňuje hybridní systém Hybrid4, který se za necelý rok objeví i v sériovém vozu Peugeot 3008 a dalších modelech.

Díky tomuto systému pohonu dokáže koncept SR1 zrychlit z místa na hranici 100 km/h za 4,7 s. Váha celého vozu se pohybuje těsně nad hranicí tuny a půl, přestože skelet vozu je vyroben pokročilou technologií zpracování uhlíkových vláken. V době ekonomické krize zajímá spotřeba paliva dokonce i fandy sportovních aut, a tak vězte, že Peugeot SR1 dokáže jezdit za 4,9 litru na 100 km.

One Comment on “Peugeot SR1 hybrid – budoucnost francouzského lva?”

Napsat komentář