Panasonic rozjede výrobu výkonnějších baterií pro Teslu

Jan Horčík - 04 Listopad 2020

Podle informací magazínu Electrek.co se Panasonic brzy chystá v Gigatovárně rozjet výrobu kvalitnějších bateriových článků. Nabídnou rychlejší nabíjení i vyšší energetickou hustotu.bateriové články Tesla Panasonic

Panasonic zajišťuje pro Teslu výrobu bateriových článků v gigatovárně Tesla v Nevadě.
foto: Tesla

Nové informace aktuálně prezentovala Celina Mikolajczak na konferenci Stanford StorageX International Symposium. Dnes působí jako vice prezidentka bateriových technologií v Panasonic Energy of North America, dříve ale dlouhodobě působila právě v Tesle.

Díky tomu se energetická hustota článků zvýší o 5 % a celková výroba o 10 %. Nabídnou také vynikající možnosti rychlonabíjení.

V Gigatovárně v Nevadě se vyrábějí bateriové články pro elektromobily Tesla Model 3 a Tesla Model Y. Ty už dnes zvládnou nabíjení až 250 kW, ale pouze po relativně velmi krátkou dobu. Nové články by to mohly změnit a nabíjení zásadně zlepšit.

Zpět na HybridPřidat komentář

"long term plan" vraj 4680, Import Čína > Fremont, ...
https://twitter.com/carsonight/status/1322419218244005894

Obrázek uživatele Kuk

Celina Mikolajczak
Po Tesla měla pomoct Uberu s baterkama do jejich taxi dronů.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Cipísek D

2170 po megagigabateryšlusu autovka 4680 hotová mlaskovina víc ani tuk vod slešny panašulík A co HE3DA ?? mají už s čím si hrát :))

https://youtu.be/g5SQu5jGOHo?t=1689

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA pohlavný nepriateľ !! youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Pořád ještě vylepšují články 2170? Asi chtějí ze stávajících výrobních linek vytěžit maximum, než přejdou na 4680...nebo ty už si Tesla bude dělat výhradně sama...?

---

FVE 7,23kW, ZERO SR MY2018, TM3LR 2021, TMY čekatel

Obrázek uživatele Jan Horčík

Zatím není jasné, o který formát půjde, ale spíše sázíme na 2170. Ohledně 4680 to skutečně vypadá, že zatím si je bude vyrábět Tesla sama.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

To je sice pravda, ale Tesla taky říkala, že hodlá vyrábět pouze High-nickel variantu a ostatní budou dodávat dodavatelé. A nový formát mý být využit i pro LFC a Nikl-Mangan baterky.

Obrázek uživatele Kuk

Do čeho budou High-nickel variantu dávat a čím se liší od zbytku?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

High-nikl má největší energetickou hustotu a měli by ji dávat tam, kde je váha baterie velmi důležitá. Takže Semi a Cybertruck.

Obrázek uživatele Kuk

Roadster 2?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Asi

Taky si myslím, ono rozjet výrobní proces na úplně nový formát, navíc Tesla postupně ladí nové technologie suché elektrody atd.. Takže spíš tipuju na nějaké drobné úpravy v chemii, ale nic revolučního, to si podle mě nechá Tesla pro sebe a v žádném případě se nebude dělit s Panasonicem.

Obrazek s 2170 je jiste jen ilustracni. V textu neni zminka jaky format to bude. Urcite se s Teslou dohodli co maji vyrabet. Navic ty udaje o vylepseni parametru jsou podobne jake oznamila Tesla u 4680. Tak bych v tom vic hledal prechod na novy format.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?