Opel Astra nové generace: nově také v elektrifikované verzi

Astra je tradičně jedním z nejoblíbenějších modelů značky Opel. Model příští generace, který bude využívat platformu EMP2 skupiny PSA, bude z továrny v Rüsselsheimu vyjíždět i v elektrifikované verzi.

Příští Astra se na výrobních linkách továrny Opel v Rüsselsheimu sejde s Insignií.
foto: Opel

Toto rozhodnutí bylo umožněno dalším zlepšením efektivity a konkurenceschopnosti závodu. V Rüsselsheimu se i nadále bude vyrábět také vlajková loď značky Opel – model Insignia.

„Pro továrnu v Rüsselsheimu je to velmi důležitý krok kupředu. Tato investice umožní práci ve dvou směnách a zajistí udržitelnou budoucnost závodu,“ říká Michael Lohscheller, ředitel automobilky Opel.

Dohoda se sociálními partnery umožňuje zaměstnancům ve výrobě narozeným v roce 1963 a dříve zařadit se do programu částečného odchodu do důchodu. Dobrovolný program bude znovu otevřen pro zaměstnance pracující ve výrobě automobilů. Podle dohody bude také v následujících letech zaměstnáváno v Rüsselsheimu 120 nových učňů ročně.

„Tyto kroky ukazují odhodlání všech zúčastněných stran dosáhnout výsledku, který je přijatelný a funkční pro všechny zúčastněné strany. Rüsselsheim bude i nadále hrát důležitou roli v rámci celé průmyslové skupiny Groupe PSA,“ dodává Lohscheller.

„Zvyšování konkurenceschopnosti, efektivity a kvality je součástí DNA skupiny Groupe PSA a závod v Rüsselsheimu dosáhl významných úspěchů ve všech těchto oblastech,“ říká Yann Vincent, viceprezident divize Výroba a dodavatelské řetězce skupiny Groupe PSA.

Opel Astra, který je v současné době vyráběn v Ellesmere Port (Velká Británie) a Gliwicích (Polsko), je stěžejním pilířem modelové škály značky Opel už od roku 1991, kdy byl představen jako nástupce modelu Opel Kadett. Astra získala prestižní evropskou cenu „Automobil roku 2016“. Bestseller značky Opel se v Rüsselsheimu vyráběl už v letech 2009 až 2015.

tisková zpráva

10 Comments on “Opel Astra nové generace: nově také v elektrifikované verzi”

        1. Ano, stačí, ale není to praktické. BT OBD2 nefunguje jen
          Ano, stačí, ale není to praktické. BT OBD2 nefunguje jen tak nějaký, musí být jeden z těch „lepších“, takže si za stejnou cenu udělám tohle. Navíc mě nebaví pořád spouštět na telefonu Torque. Budu mít v autě pěkně další displej a stačí jen na něj kouknout. Asi je to o názoru, ale já to mám raději takto hardwarově.

Napsat komentář