Opel jde proti Škoda Citigo s novým modelem Allegra

Malá a ještě menší. Tak vypadají nejprodávanější auta nejen v Evropě. Není divu, že Opel si chce ukousnout svůj díl koláče. Připravuje proto model Opel Allegra/Junior/New Small, který se bude prodávat také jako hybrid a elektromobil.

Tohle je „včelka“ jménem Opel Trixx. Šlo pouze o koncept, který Opel dlouhodobě předváděl jako své malé auto budoucnosti. Od modelu Opel Allegra/Junior se však výrazně liší.
foto: Opel

Opel Junior je auto postavené na zkráceném podvozku modelu Opel Corsa, délka je 3,5 metru. Základní verze bude třídveřová čtyřmístná. Do prodeje půjde auto na konci letošního roku s cenou pod 10 000 euro, podobně jako Volkswagen Up!/Škoda Citigo. Právě to je také hlavní konkurence.

Opel pracuje na malém autě už velmi dlouho. V roce 2004 prezentoval koncept Opel Trixx, který se pak objevoval ještě dlouho poté. Auto mělo být původně vybaveno 1,3l dieselovým motorem s výkonem 70 koní.

Jaký motor dostane finální verze není zatím jasné. Jisté je, že auto bude nabízeno v benzinové, dieselové, ale také hybridní a plně elektrické verzi. Ostatně, Škoda už také potvrdila Citigo jako elektromobil a Volkswagen svůj e-Up! propaguje již dlouho.

Elektromobil Opel Allegra by se měl na trh dostat stejně jako elektrické Citigo v roce 2014. Co se týká hybridu, zatím žádné podrobnosti neznáme. Klasická benzinová verze bude s nejmenším 1l motorem “žrát” pod 4 l/100 km.

Napsat komentář