Nový roadster od Tesla Motors se bude jmenovat Model R

Jan Horčík - 09 Listopad 2012

Britský magazín Auto Express přichází s drbem hodným sdílení. Nový elektrický sporťák od Tesla Motors se objeví v roce 2017 a ponese označení Model R. Věříte nebo nevěříte? Nám to přijde docela dobře možné.auto elektromobil Tesla Roadster zelený

Automobilka Tesla Motors vyrobila celkem kolem 2500 kusů elektromobilu Tesla Roadster. Tím je odsoudila k osudu sběratelské rarity.
foto: Tesla Motors

Elon Musk už dříve potvrdil, že nový elektrický sporťák bude. Zároveň řekl, že ho uvede na trh teprve po elektromobilu pro masový trh, který by měl přijít kolem roku 2015. A mezitím ještě v roce 2014 stihne dát na trh také elektrické SUV Model X.

Tesla se sportovním elektrickým roadsterem začínala. Vozu Tesla Roadster, který mladá americká automobilka stavěla z karoserií Lotus Elise, se prodalo v letech 2008 až 2011 celkem 2500 kusů. Dodnes se poslední kusy doprodávají.

Sběratelský kousek nyní Tesla Motors umožňuje zpětně vykoupit a vyměnit jej následně za nejnovější Tesla Model S. Právě na podvozku Modelu S má být podle redaktorů Auto Express založen nový sporťák Model R pro rok 2017.

Nám, stejně jako redaktorům amerického Autobloggreenu, ale připadá tenhle podvozek pro malý sporťák prostě příliš dlouhý. Proč nové auto raději nepostavit na modernějším, lehčím a menším podvozku, který firma právě začíná vyvíjet pro budoucí masový elektromobil?

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station