V Pekingu bude jezdit unikátní dutý autobus

Jan Horčík - 10 Srpen 2010

Na mezinárodním veletrhu High-tech Expo v byl nedávno představen unikátní projekt nadzemního . Výjimečný je tím, že spodní část je dutá a mohou skrz ni projíždět . Dokáže zmírnit dopravní zácpy v čínských metropolích?   
Čína - Peking - dutý autobus

Projekt představila společnost Huashi Future Car-Parking Equipment z Shenzenu. Obrovský autobus má jezdit na běžných silnicích pro automobily, jen speciálně upravených pro jeho provoz. První trať v délce 186 km by se měla začít budovat koncem letošního roku v distriktu Mentougou v Pekingu.

Celý projekt počítá nejen se speciálním autobusem, úpravou silnic ale navíc také novými zastávkami. Ty budou sloužit - alespoň pokud to dobře chápeme z čínského promo videa - k dobíjení baterií autobusu. Stanice mohou být pokryty , takže půjde o energii .

Čína - Peking - autobus

Vzato kolem a kolem, není to vůbec tak špatný nápad. Vypadá sice jako z nějakého science fiction, ale koneckonců proč ne. Číňané to berou pěkně realisticky. Je jim jasné, že každého z více než miliardy obyvatel své říše jen těžko donutí k tomu, aby používal . A tak alespoň vymýšlejí autobusy, které mohou fungovat prakticky nepřetržitě a bez zbytečného čekání.

Přitom kapacita jednoho autobusu je 1200 až 1400 lidí, zácpy ve městech by mohly opadnout o 20% až 30% a cena výstavby je přitom desetinová proti budování .

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mě by spíš zajímalo, jaký to má poloměr otáčení :D Při jeho velikosti si neumím představit zatáčení ve městě, natož s auty pod sebou.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak si to sakra zjisti a neotravuj tady.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zajímavé slovní spojení: Obrovský autobus má jezdit na běžných silnicích pro automobily, jen speciálně upravených pro jeho provoz. tedy co si autor představuje pod tímto spojením běžnou silnici okresku, či rovnou trať se speciálními vlastnostmi???

Obrázek uživatele Jan Horčík

Myslí se tím běžná městská silnice tak jako je na ilustračním obrázku doplněná po okrajích nejspíš speciálními kolejemi/drážkami, plus doprovodnou infrastrukturou (vodící sloupy, dobíjecí zařízení na stanicích). Viz. video ve zdroji.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kamion pod tim neprojede. Nevim jak to maj v Cine s kamionama, ale u nas by se to nechytlo.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nechtěl bych být v autě pod autobusem, když bude zrovna někam odbočovat nebo projíždět zatáčkou.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Musis jet s nim :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol