Toyota prodala 2,5 milionů hybridů, z toho 200 000 Priusů v Evropě

Jan Horčík - 22 Červenec 2010

Japonská automobilka Toyota hlásí velká čísla. Do dnešního dne se jí podařilo prodat 2,5 milionu hybridních aut na celém světě. Z toho plných 1,8 mil. zaujímá v současné době nejznámější hybrid, Prius.   
Toyota Prius - 200 000 v Evropě

Přitom je tomu zhruba rok, co Toyota ohlásila pokoření hranice 1,7 mil. prodaných hybridů. Je tedy vidět, že prodej hybridních vozů rychle roste. Aktuálně toyota prodává více než 2000 kusů denně.

Toyota připisuje zrychlení prodejů zejména představení nového modelu Toyoty Prius a uvedení Camry Hybrid na další trhy jako je Austrálie a Čína. Cílem japonské automobilky je prodávat jeden milion hybridů za rok.

Co se týká čistě evropského trhu, tak teprve v roce 2008 zaznamenala automobilka 100 000 prodaných Priusů. Během pouhých dvou let poté se počet prodaných vozů zdvojnásobil. Toyota očekává, že celosvětové prodeje modelu Prius překročí na podzim 2010 metu 2 mil. vozů.

Nedávno uvedený model Auris HSD je první vlaštovkou v plánu významného rozšiřování modelů Toyota vybavených plně hybridním pohonem. Automobilka plánuje počátkem příští dekády nabízet všechny své evropské modely vybavené jednou z variant pohonu Hybrid Synergy Drive.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil