TNT prvním expresním přepravcem v Číně s flotilou elektromobilů

Jan Horčík - 10 Září 2010

Společnost TNT zahájila jako první expresní přepravce v  provoz flotily vozidel na . Celkem pět s nulovými emisemi doručuje zásilky v , která je důležitým mezinárodním přepravním centrem. byla představena v rámci Fóra pro zodpovědnou přepravu pořádaného u příležitosti . Firma plánuje v následujících třech letech pořídit 3 000 .   
elektromobily - TNT - flotila elektrických dodávek Čína, Šanghaj

Dopravní odvětví jako celek produkuje 18 % celosvětových emisí CO2. V rámci udržitelného rozvoje má proto TNT jako klíčový hráč v expresní přepravě v plánu do roku 2020 snížit, ve srovnání s rokem 2007, emise CO2 o 45 %.

Nové dodávky o nosnosti 840 kg jsou vybaveny a monitorovacím systémem, který u vozidla zaznamenává data o spotřebě energie, což umožňuje průběžné optimalizování doručovacích tras. Na plné nabití , které trvá pouze 2,5 hodiny, ujede více než 120 km. Plnému uvedení do provozu předcházelo tříměsíční testování.

Výrobcem ekologických dodávek je společnost Dongfeng Motor, přední čínský výrobce automobilů a lídr v oblasti výzkumu a vývoje vozidel s .

„Zahájení provozu flotily elektromobilů v , která je jedním z našich nejdůležitějších trhů, je součástí naší globální strategie snižování emisí CO2,“ řekl Peter Bakker, generální ředitel TNT. „V následujících třech letech chceme celosvětově pořídit například 3 000 elektromobilů,“ upřesňuje Bakker.

Doufejme tedy, že do budoucna skutečně nezůstane u pouhých pěti dodávek, které naopak poslouží jako užitečné testovací vozy pro další rozšiřování vynikajícího záměru.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hm, velmi mi to připomíná čumák od Škodovky, není-liž pravda?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol